українська російська англійська
Олександр Аніщенко: Щоб випускники вузів працювали у селах - їх треба забезпечити житлом
08.02.2012 | 18:05
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Необхідно створити умови, щоб випускники вузів хотіли їхати працювати у село, і, перш за все, забезпечити їх житлом. Про це Міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко повідомив під час засідання Комісії з працевлаштування випускників 2012 року, яке відбувалося у Національному медичному університеті  імені О.О. Богомольця.

Він привітав випускників із розподіленням на перше місце роботи: "Сьогодні ви обираєте шлях на все життя. І скоро відчуєте, наскільки ваша професія потрібна людям. Ми вас чекаємо і сподіваємося, що з вашим приходом будуть впровадженні нові технології, розвиватиметься система охорони здоров'я". Міністр також зазначив, що держава готує ряд стимулів для лікарів, які будуть працювати у сільській місцевості.

"Зараз МОЗ готує проект Постанови КМУ про збільшення заробітної плати сільських лікарів первинної ланки на 50 %. Крім цього, ми пропонуємо нашим регіональним колегам підготувати так званий пакет "місцевих стимулів", в першу чергу--забезпечити лікарів житлом".-  зазначив Міністр. Олександр Аніщенко також повідомив, що в пілотних регіонах запроваджена нова форма оплати медикам первинної ланки: крім ставки, планується запровадження надбавок і різноманітних доплат за об’єм та якість виконаної роботи.

Перед початком розподілу студентів Олександр Аніщенко поспілкувався із ректором університету Віталієм Москаленко та членами розподільчої комісії щодо рівня умов проживання, які чекають на молодих лікарів у регіонах. «Випускники звикли до нормальних умов проживання і наша мета забезпечити їх не гіршими умовами на їхніх нових місцях роботи»,- додав він.

На розподілі деякі керівники галузі охорони здоров’я регіонів, куди розподіляються випускники, доповідали про готовність надати житло медикам. Наприклад, начальник обласного управління охорони здоров'я Житомирської області відзвітував, що у місті Бердичів у новому будинку вже виділено 10 квартир для сімейних лікарів. На підтвердження своїх слів, він запевнив, що одна з квартир вже чекає випускника, який отримав розподіл у м. Бердичів.

 

версія для друку