українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Енергетична блокада спрямовувалася проти України і українців
20.03.2017 | 13:38
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Енергетична та економічна блокада спричинить стримування економічного зростання країни, що є персональною відповідальністю її ініціаторів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

"Блокада, яка відбулася, була не в інтересах України, ця блокада була в інтересах Росії. Ця блокада була проти українців і проти нашої держави. Це блокада, яка спричинить стримування нашого економічного зростання і, беззаперечно, є особи, які несуть за це персональну відповідальність", - підкреслив Володимир Гройсман.

Унаслідок дій ініціаторів блокади мінімізувати її негативні впливи на економіку країни буде влада, наголосив Прем’єр-міністр.

"Коли нам буде потрібно приймати нестандартні рішення для відновлення економічного зростання - це наше з вами завдання, це ми маємо зробити так, щоб мінімізувати негативні впливи. Це ми переживаємо за те, щоб не було віялових відключень в країні. Це ми відповідаємо за тепло в оселях. Ті, хто блокує, за це не відповідають, вони стоять осторонь", - зауважив Глава Уряду.

У цьому контексті він підкреслив важливість демонстрування політиками лідерства. "Приходить час, коли треба займати відкриту позицію по відношенню до українців, до держави", - зазначив він.

Прем’єр-міністр також прокоментував рішення місцевих рад, що підтримали енергетичну та економічну блокаду.

"Шановні, дорогі друзі, а чи хтось з вас хоча б наближено проаналізував наслідки цієї блокади, чи провів обговорення, щоб вийти до людей і сказати: "Це плюси від цієї блокади, а це - мінуси, і ми беремо на себе відповідальність за усі негативні наслідки?" Ні, цього не зробив ніхто з вас", - наголосив він.

Ніхто з представників місцевих рад також не звертався до Прем’єр-міністра для уточнення і обговорення наслідків блокади, зазначив Глава Уряду.

"Це говорить тільки про єдине, що іноді за течією легше йти, ніж проти неї. Але коли ми іноді йдемо проти течії, ми розуміємо, що можемо робити зміни, які позитивно позначаться на житті кожного українського громадянина", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що у країні достатньо викликів, з якими влада усіх рівнів має спільно впоратися. "Але якщо ми будемо роз'єднані, якщо займатимемо позицію "по течії", чи зможемо досягти успіху? Ні. 20 років нашої незалежності довели, що тільки справжнє лідерство і віра у справу дасть можливість отримувати перемогу Ми маємо виконувати соціальний контракт, маємо бути чесними перед людьми. Маємо не тільки говорити про наші наміри, маємо втілювати їх у життя", - зазначив Володимир Гройсман.

Окремо Прем’єр-міністр наголосив, що блокада була організована, як тільки країна отримала можливості "вирватися з того зубожіння, в якому десятиріччями перебувала".

Так, він нагадав, що у 2016 році ВВП країни зріс на 2,2%, а у 4 кварталі економічне зростання досягло майже 5%. Таким чином економіка продемонструвала можливість досягти серйозного економічного зростання, що має бути конвертоване у якість життя людей: підвищення заробітних плат, соціальних стандартів, збільшення робочих місць тощо. Уряд також заклав основи до економічного зростання у 2017 році.

 

версія для друку
Анонси
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
24 квітня відбудеться брифінг заступника Міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка