українська російська англійська
З початку 2017 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області виявили 248 порушень земельного законодавства
13.09.2017 | 15:12
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

З початку 2017 року фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснено 403 заходи державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.

У результаті здійснення державного контролю за використанням та охороною земель виявлено 248 порушень вимог земельного законодавства.

З метою усунення виявлених порушень, видано 176 приписів, складено 89 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 85 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму 17 850 грн, з них сплачено у добровільному порядку 59 штрафів на суму 13 260 гривень. Винесено 4 постанови про закриття адміністративної справи, в зв’язку з тим, що в порушенні є ознаки злочину, відповідальність за який передбачено  Кримінальним кодексом України.

За результатами перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальній громаді внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зміни цільового призначення земельних ділянок та зняття родючого шару ґрунту з земельних ділянок без отримання відповідного дозволу у сумі 1 821 618,56 грн (52 нарахування). Шкоду у розмірі 1 523 296,46 грн. (41 нарахування) сплачено у добровільному порядку.

Після вжиття фахівцями Держгеокадастру Полтавщини заходів державного контролю усунуто 14 порушень вимог земельного законодавства.

Матеріали по 30 перевірках за виявленими порушеннями направлено до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування.

Довідково

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основні завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель такі:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

 

версія для друку