украинский русский английский
Вступительное слово Премьер-министра Украины Владимира Гройсмана на заседании Правительства от 24 мая 2017 года
24.05.2017 | 16:07
ДЕПАРТАМЕНТ ИНФОРМАЦИИ И КОММУНИКАЦИЙ С ОБЩЕСТВЕННОСТЬЮ СЕКРЕТАРИАТА КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Перш за все розпочну зі слів про національну економіку, абсолютно всі сектори якої, крім секторів, які постраждали і страждають сьогодні від блокади, показують своє зростання. Зокрема, і такий важливий сектор, як аграрний, в якому ми в 2016 і 2017 роках спільно з парламентом, профільним комітетом визначили пріоритети щодо підтримки галузі, показує зростання виробництва. І тут я би хотів підкреслити особливу роль Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового, з яким ми спільно попрацювали рік в Уряді, а до цього ще декілька років у парламенті. Абсолютно надійний, професійний колега, який вчора прийняв рішення, і це рішення не було для нього спонтанним, воно було абсолютно продуманим, про те, щоб залишити свою посаду Міністра аграрної політики та продовольства.

Я одразу на це відреагував і ще раз хочу підкреслити, що мені дуже шкода, що він прийняв таке рішення, але я глибоко поважаю це рішення. Це його особисте рішення. Він вирішив попрацювати в інвестиційній сфері, я поважаю це рішення. Глибоко переконаний в тому, що він буде і далі взаємодіяти з Урядом, у тому числі з офісом залучення інвестицій.

Хочу підкреслити, що на сьогодні для нас дуже важливо продовжити серйозну підтримку сфери, забезпечити її зростання (маю на увазі АПК), і всі ті програми, які ми започаткували (1% від валового продукту на підтримку аграрного сектору, програма підтримки сільгоспмашинобудування, інші), ми будемо підтримувати і рухатися вперед.

Нам потрібно розпочати консультації з коаліцією щодо ухвалення необхідних рішень парламентом і щодо відставки міністра за його бажанням, і щодо можливих кандидатур, які будуть внесені на розгляд парламенту і проголосовані для того, що ухвалити рішення про нового Міністра аграрної політики та продовольства.

Сектор є надзвичайно важливим, тому я сподіваюся, що найближчим часом ситуація буде вирішена. А ми будемо все робити для того, щоб надалі підтримувати сектор.

Окремо хотів би сказати, що сьогодні під час розгляду питань на Кабінеті Міністрів буде окремий, третій за останній час дерегуляційний Кабінет Міністрів.

Насправді сьогодні бізнес та економіка чекають дерегуляції, я б сказав, розумних регуляцій, які дозволять абсолютно спокійно бізнесу розвиватися, інвестувати в економіку нашої держави.

Я тут хотів би подякувати командні Міністерства економічного розвитку і торгівлі на чолі з Першим віце-прем’єром Степаном Кубовим, профільному заступнику  Максиму Нефьодову – першому заступнику міністра, який дуже серйозно та системно займається цим питанням.

І сьогодні ми розглянемо черговий дерегуляційний пакет, який є достатньо професійним і дуже позитивно вплине на розвиток українського підприємництва.

Ми тільки за два дерегуляційних Кабміни в минулому прийняли, буквально скасували 500 нормативних актів. Я колись наводив приклад, це, напевно, більше 3 тис. документів, які регулювали роботу бізнесу. І деякі регуляції були просто абсурдними, які використовували контролюючі структури для зайвих перевірок і для зайвого взагалі тиску на бізнес.

Те, що ми сьогодні будемо приймати, – це, в першу чергу, впорядкування перевірок, прогнозованість перевірок, абсолютно повністю буде змінена система контролю за бізнесом.

Окремо хотів би підкреслити ще одне питання – наша ініціатива, ініціатива Уряду про підвищення пенсій українським громадянам або проведення системної пенсійної реформи.

Я обіцяв, що наше надбання національної економіки ми будемо конвертувати в реальні зміни якості життя українських громадян. Перше, з чого ми розпочали минулого року – ми реформували систему зарплати і збільшили мінімальну заробітну плату вдвічі.

Якщо ви пам’ятаєте, наступне завдання, яке ми для себе окреслили, – це проведення масштабної пенсійної реформи, реформи в інтересах українських пенсіонерів і в інтересах працюючих громадян України.

Вважаю, що та пропозиція по реформі, яку ми сьогодні презентуємо, і переконаний в тому, що буде прийнята, є однією з наймасштабніших реформ, яка була взагалі в історії країни. Насправді, ніхто не проводив ні осучаснення пенсій, ніхто не займався тим, щоб система стала справедливою, а Пенсійний фонд у середньостроковій або довгостроковій перспективі – бездефіцитним. Підкреслюю, ніхто!

Один раз було проведено осучаснення – в 2012 році. І то, це було абсолютно несправедливо, тому що взяли за розрахунки середню зарплату 2007 року. Те, що ми пропонуємо сьогодні, те, за що ми будемо боротися, я глибоко переконаний, що спільно з парламентом, Президентом ми це рішення ухвалимо.

Це відповідь на три питання. Перше: в чому є виклик, проблема? Більшість пенсіонерів України живуть абсолютно на межі бідності. Пенсія, яка їм встановлена, є абсолютно несправедливою і не відповідає взагалі потребам українських пенсіонерів.

Ми розпочинаємо зміни в цій системі, і це означає тільки єдине – ми будемо відновлювати справедливість і ми маємо вирвати з бідності українських пенсіонерів. І цей шлях ми розпочинаємо після схвалення реформи 1 жовтня 2017 року. Наголошую, пенсія буде переглянута для 9 млн. пенсіонерів, а 5 млн. 620 тис. з них отримають ще більш суттєве підвищення розміру пенсії.

Ми категорично не сприймаємо політику минулих періодів, коли людям давали подачки час від часу або якісь мінімальні надбавки, або обіцянки повернути заощадження банку Радянського Союзу, які не були виконані, коли людям давали 1 тис. один раз як принизливу подачку, а потім про людей забували.

Наша реформа є системною. Вона відновить справедливість, підвищить пенсії, відмінить оподаткування працюючим пенсіонерам. У нас відкриються всі можливості, щоб з 1 січня 2018 року оновити пенсійну систему і підвищити пенсії військовим пенсіонерам. І на це все ми сьогодні закумулювали кошти від національної економіки і детінізації, які будуть направлені українським пенсіонерам.

Що ми бачимо сьогодні? Подивіться, поки ми не вийшли минулої середи з цією ініціативою, особливо про пенсії ніхто з політиканів не говорив. Загальними фразами, що треба покращити, поглибити, розширити, вдосконалити. Але особливо ніхто нічого не говорив, просто десь виступали для того, щоб комусь сподобатися або надавити на болюче місце мінімальних пенсій. Як тільки ми вийшли з пропозицією підняти пенсії, оновити систему, зробити систему справедливою, повернути повагу до працюючої людини – одразу ми бачимо сьогодні абсолютні нісенітниці, які запускають для того, щоб збити нас з можливості провести пенсійну реформу.

Наголошую на тому, що ми все зробимо для того (і як Уряд, і як коаліція), щоб провести оновлення системи та підняти пенсії українським пенсіонерам, хто б нам як не заважав.

Я наголошую на тому, що критика, яка сьогодні лунає, є абсурдною, вона є неправдивою та нечесною по відношенню до українських громадян. Я відповідально ставлюся до тих пропозицій, які ми вносимо. І ми вже доводили неодноразово, якщо ми обіцяли, то ми рішення приймаємо та доводимо їх до логічного завершення.

Ще раз підкреслюю, що за результат пенсійної реформи, за результат пенсійної реформи я особисто, як Прем’єр-міністр країни, готовий нести всю повноту відповідальності. Але й наголошую на тому, що ті, хто сьогодні безпідставно критикують підвищення пенсій українським пенсіонерам, краще підтримайте реформу.

В жовтні ми проведемо нарахування по новій системі. І в листопаді люди тоді дізнаються про те, хто був правий. А я знаю точно, що в листопаді люди повністю відчують, що те, що ми говорили сьогодні, стало абсолютною реальністю, тому що їхня пенсія буде підвищена на постійній основі, а в саму реформу буде закладено механізми, які дозволять робити це оновлення системи автоматично і в 2018-му, і в 2019-му, і в подальших роках, щоб не допускати того, що було раніше, коли людям роками, п'ятирічками не оновлювали пенсії, і їхні пенсії невілювалися, знецінювалися. І потім політики або політикани грали просто на жахливих умовах життя українських пенсіонерів. Такого більше не буде! Ми – той Уряд, який поставить крапку в цьому питанні.

Цих три роки були дуже важкими для нашої держави. Багато було зроблено й в 2014-му, в 2015-му виправданих непопулярних кроків. Але сьогодні ми маємо повернути все те, що заборгували українському суспільству. І такі можливості у нас є.

Ще хотів би, шановні колеги, сказати й про те, що сьогодні ми будемо з вами проводити заслуховування тих кандидатів, які подали свої кандидатури на аудитора Національного антикорупційного бюро.

Беззаперечно, це є дуже відповідальна місія для нас з вами. Тому ми 17 березня 2017 року, майже два місяці тому, оголосили те, що відповідно до закону всі бажаючі, хто відповідає критеріям, можуть подати свої пропозиції і виставити себе кандидатом на аудитора НАБУ, як передбачає закон.

Ми отримали за ці два місяці 12 пропозицій: сім – українці, п’ять – громадяни іноземних держав. Наше завдання сьогодні – заслухати всіх кандидатів, які подали свої пропозиції, обговорити їх і прийняти рішення.

Дуже важливо, що ми це будемо робити в прямому ефірі, ми забезпечимо трансляцію в мережі Інтернет і всі, хто будуть мати цікавість, можуть дивитися, перехопити сигнал і транслювати на своїх медіаресурсах, але ми будемо це робити абсолютно відкрито для того, щоб ця робота була публічною і незаангажованою.

Наше з вами завдання, як Уряду, – підтримати найдостойнішого кандидата, який забезпечить неупереджений аудит НАБУ (я наголошую, що один кандидат – від Уряду, один – від парламенту і один – від Президента України) таким чином, щоб ми створили нормальні якісні умови і в майбутньому для ефективної боротьби з корупцією в нашій країні. Це зло має бути знищено як явище в Україні, а всі, хто вчиняють корупційні правопорушення, злочини, мають сидіти за ґратами. Це завдання, яке стоїть перед усією правоохоронною системою і антикорупційними органами. Тому дуже важливо, щоб ми це робили абсолютно публічно.

Переходимо до розгляду питань порядку денного. Порядок денний вам роздано. Є пропозиція розпочати з питань дерегуляції. Доповідатимуть Степан Іванович (Кубів - ред.) і Максим Нефьодов – перший заступник.

Є пропозиція затвердити порядок денний відповідно до пропозицій урядових комітетів і міністерств і розпочати розгляд питань порядку денного. Немає заперечень? Працюємо.

версия для печати