українська російська англійська
Відбулося офіційне відкриття руху автотранспорту на ділянці Південного обходу Дніпропетровська
22.12.2011 | 12:45
Прес-служба Державної служби автомобільних доріг

22 грудня відбулося офіційне відкриття руху автотранспорту на ділянці Південного обходу м. Дніпропетровськ автомобільної дороги М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине.

Відповідно до доручення Президента України, у 2011 році Укравтодор завершив будівництво першої черги Південного обходу м. Дніпропетровськ протяжністю 17,4 км між автомобільними дорогами  Знам’янка – Луганськ – Ізварине та Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя.

Однією з найгостріших проблем для м. Дніпропетровська була відсутність об’їзних доріг для транзитного транспорту, внаслідок чого інтенсивний автомобільний рух проходив вулицями міста, не розрахованими на транзит такої кількості автомобілів і вантажівок.

Південний обхід Дніпропетровська поєднає між собою два транзитних потоки – Криворізький та Запорізький та надасть можливість вивести за межі міста значну кількість автотранспорту.

На новому обході Дніпропетровська дорожники збудували 3 транспортні розв’язки в двох рівнях, 6 шляхопроводів, міст через р. Мокра Сура, перевлаштували 8 ниток газопроводів, 11 ліній електропередач, 25 кабелів зв’язку, 7 водоводів, змонтували 2 гофротунеля та 2 гофротруби, влаштували36км бар’єрного огородження тощо.

Замовник будівництва - Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області. Проектна організація - ДП «Укрдіпродор» філія «Дніпродіпродор».

Довідково. Президентом України Віктором Януковичем було поставлено перед Укравтодором завдання у 2011 році відкрити рух на 1500 км.

Проте за прогнозами Голови Укравтодору Володимира Демішкана, у разі належних погодних умов, до кінця року протяжність відремонтованих та новозбудованих доріг загального користування сягне 2000 км.

Це рекорд за роки незалежності України.

Для порівняння: у 2009 році було відкрито рух лише на 92 км доріг, а у 2010-му – на 973 км.

Особливу увагу дорожники приділяють якості доріг. Європейська якість та довговічність доріг, використання новітніх технологій – основні умови під час будівництва та реконструкції доріг.

Активно іде розбудова доріг до Євро-2012. Зокрема, з початку року відкрито рух на:

- унікальній транспортній розв’язці км 128 автодороги Київ – Чоп біля м. Житомир;

- автомобільній дорозі Київ – Ковель – Ягодин, яка є найкоротшим сполученням між Києвом та Варшавою;

- автодорозі Львів – Краковець з Західним обходом м. Львів;

- автомобільній дорозі Кіпті – Глухів – Бачівськ у Сумськійобласті;

- автодорозі Харків – Щербаківка, яка є частиною маршруту Москва – Харків – Сімферополь;

- новозбудованому обході смт Бабанка Черкаської області міжнародної автодороги Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка, яка з’єднує Схід і Захід України;

- дорозі Чернігів – Славутич у Чернігівській та Київській областях та ряді інших об’єктів.

Готуються до відкриття під’їзна дорога до міжнародного пункту пропуску Рава Руська та новозбудований під’їзд до м. Ірпінь.

Не забувають дорожники і про сільські дороги та дороги місцевого значення. Це і підходи до Канева на Черкащині, і автошлях Вільшанка-Залісся, Рівне-Борове-Запілля, що на Волині, і дорога Путивль-Спадщанський Ліс, що на Сумщині. Дорожниками збудовано під’їдні дороги до 6 сіл на Харківщині, відремонтовано дорогу Харків-Золочів-КПП «Олександрівка».  40 років не бачили асфальтового покриття жителі села Поляна. У 2011-му дорожники збудували 7,5 км під’їзду до цього села та ряду інших сіл на Хмельниччині. Майже у кожній області України будуються та ремонтуються дороги з під’їздами до населених пунктів обласного та районного значення.

У цьому році особливу увагу дорожники приділили під’їздам до осередків духовності: храмів та монастирів. Відкрито рух на дорогах до Святомиколаївського чоловічого монастиря на Волині, під’їзд до Почаївської лаври на Тернопільщині, збудовано 22 км дороги до Святотроїцького собору Банчанського монастиря у Чернівецькій області, дорогу Каціри-Осіч з під’їздом до православного собору на Чернігівщині. До 450-річчя Пересопницького Євангелія Укравтодор відкрив рух на 34 км автомобільних доріг, які ведуть до села Пересопниця, що на Рівненщині.

На наступний 2012 рік за умов відповідного фінансування Укравтодор планує відкрити рух не менше ніж на 2000 км автодоріг.

 

версія для друку