українська російська англійська
Київ розпочав виробництво власних трамваїв
29.12.2011 | 09:25
Київська ОДА

Перший зразок трамвайного вагону, зібраного фахівцями КП «Київпастранс», вийшов на колії. Сьогодні він здійснив презентаційну поїздку від Старовокзальної площі до зупинки «Польова». Першими пасажирами трамваю стали голова КМДА Олександр Попов, представники Головного управління транспорту, «Київпастрансу» та журналісти. Як зазначив очільник міськадміністрації, зі створенням цього вагону стартував і новий етап в житті Києва. Адже тепер столиця не просто підтримує існуючі виробництва, а запроваджує нові. А транспортна складова Стратегії розвитку Києва реалізується передусім за участю столичних виробників.

«Я вкотре пересвідчився, що наші фахівці можуть виробляти конкурентоспроможний рухомий склад, комфортний та економний. У вагоні передбачена система кондиціонування, занижена підлога для заїзду інвалідних візків, облаштовані сучасні інформаційні табло, а також прогресивна електронна система управління тягою, яка дозволяє трамваю рухатися плавно і безшумно. Безумовно, є ще моменти, які потребують удосконалення. І ми будемо над ними працювати, аби врешті вийти на дійсно європейський рівень рухомого складу», – зауважив Олександр Попов під час презентації.

Окрім того, що власне виготовлення трамваїв сприятиме економії бюджетних коштів, воно передбачає ще й створення нових робочих місць для киян. До того ж це значно прискорить процес оновлення парку громадського транспорту, якому столична влада планує приділити особливу увагу у 2012 році, підкреслив Олександр Попов.

«Зараз цей експериментальний варіант вагону буде проходити сертифікацію, протягом 3 місяців він отримає висновки фахівців, необхідні погодження. І у разі позитивних висновків, ми поставимо серію на конвеєр. Нам би дуже хотілося, щоб до цього часу ми також отримали пропозиції щодо реалізації проекту не тільки від фахівців, але й від киян: що доопрацювати, змінити, залишити. Я закликаю городян активно долучилися до обговорення нашого проекту в ЗМІ та в Інтернеті», – сказав керівник КМДА

За його словами, у планах міста на наступний рік – випустити на колії 40 київських трамваїв. А у перспективі – реалізувати виробництво 50-60 нових вагонів за рік. Таким чином, протягом 3-4 років рухомий склад трамвайного парку буде повністю оновлено.

Рішення про виділення коштів на виробництво київських трамваїв найближчим часом прийматимуть депутати Київської міської ради. На 2012 рік планується закласти близько 100 млн. грн.

«Хочу запропонувати киянам обрати назву для нашого київського трамваю, наприклад, «Каштан». Ми з радістю приймемо усі ваші ідеї та пропозиції. Я переконаний, що ми збудуємо такий трамвай, який у майбутньому зможемо продавати не лише в Україні, а й за її межами. Тому треба обрати таку назву, щоб наш рухомий склад був знаний за кордоном», – додав Олександр Попов.

У «Київпастрансі» також поінформували, що перший сучасний трамвайний  вагон моделі Т-3UА-3 є базовою моделлю для створення нової серії київських трамваїв.

Збір трамвайного вагону здійснений на площах КП «Київпастранс» фахівцями підприємства. Кузов і більшість комплектуючих виробів виготовлено в Україні та відповідають усім технічним вимогам.

У подальшому напрацьовані та відкориговані технології виготовлення трамвайних вагонів будуть передані до Дарницького трамвайного депо для серійного виробництва.   

У комунальному підприємстві зауважили, що частка низького рівня підлоги трамвайного вагона, яка перевищує 30% – забезпечує можливість користування трамвайним сполученням пасажирам у візках, прискорює обмін пасажирів на зупинках, створює умови підвищення швидкості сполучення. 

Сучасним характеристикам громадського транспорту відповідають також покращений дизайн вагону, зручний салон, наявність пандусів, сучасне електронне інформаційне забезпечення, в тому числі, і для осіб з вадами зору, система кондиціонування повітря для пасажирів і водія.

Електронна система управління тягою на IGBT-модулях з рекуперацією характеризує європейський рівень технологій енергозбереження та забезпечує надійність, безпечність та плавність динамічних характеристик нового трамваю.

Характеристики київського трамвайного вагона:

Довжина вагону –15,1 м, ширина – 2,5 м. Висота підлоги в низькій частині – 360 мм. У вагоні передбачені 30 місць для сидіння, максимальна місткість – 165 осіб.

 

версія для друку