українська російська англійська
На Київщині розпочато будівництво "Повітряного експресу"
29.12.2011 | 13:50
Київська ОДА

29 грудня у Київській області в районі залізничного переїзду «Чубинське» - «Велика Олександрівка» відбулася церемонія забиття першого костиля та символічного відкриття будівництва залізничного сполучення Київ - Бориспіль Національного проекту «Повітряний експрес».

На урочистому відкритті були присутні голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк та Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюня.

«Цей проект - важливий вагомий для всієї України, а для Київського регіону тим паче,  - зазначив Анатолій Присяжнюк. - Завдяки спільній співпраці нам вдалося приступити до реалізації масштабного проекту, який підвищить умови обслуговування пасажирів нашої країни до рівня світових стандартів».

Будівництво залізничного сполучення «Повітряний експрес» передбачає створення швидкісних перевезень між ст. «Київ - Пасажирський» та міжнародним аеропортом «Бориспіль» та розвиток інфраструктури аеропорту. Час поїздки за маршрутом становитиме 41 хвилину, також передбачено дві зупинки, довжина буде сягати майже 38 км. Проектом також заплановано суттєве оновлення рухомого складу та розвиток інших інфраструктурних об'єктів Київської області, зокрема, спорудження Малої кільцевої дороги.

Нагадаємо,  як повідомлялося раніше, кредитну угоду на фінансування реалізації проекту «Повітряний експрес» між Експортно-імпортним банком Китаю та Держінвестпроектом було підписано 20 червня 2011 року в рамках візиту Голови КНР до України Ху Цзіньтао в Україну. Угода передбачає надання коштів в розмірі до 372 мільйонів доларів, проте очікується, що техніко-інженерні рішення, зокрема, зменшення довжини перону та перенесення точки примикання, дозволять зменшити заплановану суму на 10 відсотків та збільшити рентабельність проекту. Будівництво розраховане на термін до двох років. Всього на розбудову інфраструктури Київської області планується залучити 2 млрд. доларів протягом 2012 року.

 

 

версія для друку