українська російська англійська
Держтехногенбезпеки: Під час святкування не слід забувати про правила пожежної безпеки
06.01.2012 | 12:37
Прес-служба державної служби техногенної безпеки

Державна інспекція техногенної безпеки України нагадує основні правила пожежної безпеки під час святкування Різдва Христового.

Так, перебуваючи у храмі, слід пам’ятати про правила поводження з відкритим вогнем. Необхідно бути пильним, перебуваючи поряд із свічниками, стежити за полум’ям власної свічки та свічок оточуючих людей. Варто ознайомитися з планом евакуації на випадок виникнення пожежі та місць розміщення первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, пожежних щитів, води, тощо), а також стежити, щоб діти перебували під наглядом дорослих та не бавилися з вогнем.

Встановлюючи свічки і лампадки вдома, необхідно подбати, щоб поруч з ними не було легкозаймистих матеріалів (штор, тюлів, святкових декорацій тощо) та не залишати їх запаленими без нагляду.

У разі виникнення пожежі потрібно уникати паніки та, негайно викликати пожежно-рятувальну службу за телефоном «101». А поки рятувальники в дорозі слід прикласти максимум зусиль для гасіння полум’я та евакуації людей, що перебувають у місці займання.

Якщо загорівся одяг, необхідно його зняти його, а якщо не вдалося – впасти і качатися, збиваючи полум'я.

Якщо на іншій людині зайнявся одяг, його треба швидко зняти та залити водою. Якщо осередок пожежі великий – повалити потерпілого на підлогу (землю) та будь-яким способом збити полум'я (залити водою, засипати землею, накинути цупку тканину (брезент, ковдру, пальто) і щільно притиснути її до палаючого одягу). При цьому голову потерпілого слід залишити відкритою, щоб уникнути отруєння продуктами горіння.

Варто пам’ятати! Що людина, на якій горить одежа, перебуває у вертикальному положенні, наражає себе на небезпеку поширення полум'я на обличчя, загоряння волосся та ураження органів дихання чадним газом та продуктами горіння, а швидкі рухи, особливо біг, лише підсилюють горіння.

 

 

 

версія для друку