українська російська англійська
Микола Азаров: Україна має намір значно збільшити обсяги газу власного видобутку
18.01.2012 | 13:17
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна має намір значно збільшити обсяги газу власного видобутку. Про це Глава Уряду Микола Азаров заявив, виступаючи на підсумковій конференції «Український діалог з питань вироблення енергетичної політики: природний газ і енергетичне майбутнє України».

«Україна знала кращі часи з видобутку нафти і газу, і наша геологічна структура, наша територія, наші родовища можуть відновити ті об’єми видобутку, які ми мали», - зазначив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що Уряд володіє повною інформацією щодо перспективних площ, на яких можна значно збільшити видобуток нафти та газу. Глава Уряду запросив інвесторів брати участь в їх розробці та освоєнні.

«Наше завдання надзвичайно просте: зменшити залежність від імпортованого та надзвичайно дорогого газу», - підкреслив Микола Азаров. Він висловив сподівання, що найближчим часом вдасться переглянути газові контракти 2009 року і вийти на європейську ціну блакитного палива для України.

Водночас Микола Азаров нагадав, що видобуток вуглеводнів в СРСР розпочався саме в Україні, і саме наша держава давала левову частку природного газу в енергетичному балансі СРСР, і вже потім були відкриті родовища газу в Сибіру.

Глава Уряду підкреслив, що крім збільшення власного видобутку вуглеводнів, Україна також проводитиме політику підвищення енергоефективності, реалізовуватиме програми енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії. За його словами, відповідні програми Уряд розробляє та реалізує.

«Я глибоко переконаний, що у нашої нафтогазової галузі та енергетики велике майбутнє, і будьте певні, що для реалізації цих перспективних завдань Уряд докладе всіх зусиль», - підсумував Микола Азаров.

 

версія для друку