українська російська англійська
У МОНмолодьспорту розпочато наради з робочими групами із розроблення нових навчальних програм
25.01.2012 | 10:11
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

24 січня 2012 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту  Бориса  Жебровського розпочато наради з робочими групами із розроблення нових навчальних програм.

Першим проведено обговорення з розробниками програм із іноземних мов, адже саме іноземні мови новим стандартом базової і повної загальної середньої освіти  визначено, як пріоритет у змісті загальної середньої освіти. І вже починаючи із 1 вересня 2013 року учні-п’ятикласники розпочнуть обов’язкове вивчення другої іноземної мови.

Таку ж нараду проведено із робочою групою галузі «Мистецтво».

Визначено першочергові завдання, які стоять перед розробниками програм:

- ретельно опрацювати зміст старих (чинних) програм та нових стандартів і скласти порівняльні таблиці щодо відмінності у їх змісті;

- максимально спростити програми, дивлячись на них очима дитини (скоротити до 15% змісту програм);

- окреслити в нових програмах, яким обсягом знань має володіти учень, розпочинаючи вивчати новий предмет та закінчуючи його вивчення;

- чітко окреслити практичну складову навчальної програми;

- забезпечити компаративістичний підхід при написанні програм;

- закласти у програми кожного предмета здоров’я збережний зміст;

- забезпечити психологічну експертизу програм;

- програми мають відповідати принципам толерантності та патріотизму;

- здійснення обов’язкового хронометражу програм;

- забезпечити інтеграцію програм з метою уникнення повторів у їх змісті;

На початку березня проекти програм планується розмістити на сайті для громадського обговорення, на початку квітня відбудеться їх публічний захист.

Крім того, зазначено, що з метою обговорення програм буде створено відкритий Інтернет-клуб для відкритого спілкування батьків, вчителів та учнів із розробниками програм. Як сказав заступник міністра: «Думка дітей повинна нас цікавити так само, як і думка академіків».

Також Борис Жебровський заначив, що для роботи в нових умовах вже сьогодні необхідно готувати нового вчителя, вчителя, який володіє інформаційними технологіями, іноземними мовами, найсучаснішими методиками викладання. Цього вимагає розвиток суспільства, поступове впровадження нового Державного стандарту та інтеграція України у міжнародний простір.

 

версія для друку