українська російська англійська
Українська апаратура дасть змогу контролювати фізичні параметри іоносфери
26.01.2012 | 10:04
Прес-служба Державного космічного агентства

25 січня 2012 року о 01 годині 18 хвилин за київським часом від вантажного транспортного корабля "Прогрес М-13М" відділився російський мікросупутник "Чибіс-М", призначений для вивчення грозових розрядів в атмосфері.

До складу бортової апаратури космічного апарату включені прилади, які в межах заходів Загальнодержавної космічної програми України виготовлені українськими вченими Львівського центру Інституту космічних досліджень НАНУ-НКАУ. Прилади у складі комплексного волнового зонду, індукційного магнітометру, ферозондованого магнітометру, призначені для вимірювання параметрів іоносферної плазми (густини струму, напруженості електричного поля, вектора індукції змінного магнітного поля, вектора індукції постійного та квазіпостійного магнітного поля).

Результати космічного експерименту передбачається використати для поглиблення фундаментальних знань про природу "космічної погоди", а також удосконалення математичних моделей для прогнозування її впливу на біологічні та технологічні процеси на Землі.

Увімкнення приладів заплановано на другу декаду лютого.

 

версія для друку