українська російська англійська
МОНмолодьспорту провело Всеукраїнську нараду з питання створення нової навчальної програми зі світової літератури
27.01.2012 | 14:22
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

26 січня 2012 року відбулась Всеукраїнська нарада для завідувачів кабінетів (методистів) світової літератури Інститутів післядипломної педагогічної освіти та учителів на тему «Літературний розвиток учнів у нових умовах реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».

Під час наради розглянули питання створення нових навчальних програм відповідно до Державного стандарту.

Зустріч розпочав директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту Олег Єресько, зазначивши, що «перед розробниками програми стоїть відповідальне завдання – привернення дітей до читання, зацікавлення книгою, стимулювання їхньої творчості. Це можливо лише за умови, що програма буде розвантажена і осучаснена, а відбір творів для вивчення стане предметом широкого громадського обговорення в кожному регіоні країни. Насамперед треба передбачити, що у новій програмі мають бути враховані вікові особливості сприйняття твору дитиною певного віку, посилена розвивальна і виховна складові».

Думки директора департаменту були співзвучні з проханням методистів і учителів розвантажити програму, посилити морально-етичну та виховну складові, підбирати світлі та життєствердні твори, бо література – це той предмет, який має надавати оптимізму і формувати світогляд молоді.

Найбільші дискусії на нараді відбулися стосовно обговорення творів для 5-6 класів, оскільки визначальним підходом до їх підбору має стати жанрово-тематичний принцип, а самі тексти мають бути цікавими для дітей, викликати у них бажання читати та розмірковувати.

Представники фахової преси, присутні на нараді, повідомили про зауваження до чинної програми та надали практичні пропозиції, що публікувалися на сторінках часописів за кілька останніх років. 

За результатами обговорення учителі кожної області та міст Києва і Севастополя мають подати свої пропозиції до укладачів програм до 1 лютого 2012 року.

 

 

версія для друку