українська російська англійська
У Бердичеві поряд з державною активно розвивається приватна ветеринарна медицина
31.01.2012 | 17:36
Житомирська ОДА

Голова облдержадміністрації Сергій Рижук взяв участь у виїзній нараді „Про підсумки роботи служби ветеринарної медицини в Житомирській області за 2011 рік та основні завдання на 2012 рік”, що відбулася у Бердичеві.

Перед заходом очільник області відвідав центр ветеринарної медицини „Айболит” і урочисто відкрив ветеринарну аптеку, у якій також розмістився зоомагазин екзотичних тварин. Очолює центр ветеринарної медицини Сергій Орлюк, який розповів, що його діяльність проводиться у рамках програми боротьби з безпритульними тваринами, у планах центру - розширювати мережу аптек, відкрити філіал у Чуднівському районі.

Керівник області був приємно вражений умовами роботи, рівнем фахівців, що присвятили себе гуманній професії.

Голова облдержадміністрації відзначив, що у Бердичеві розвиваються як державна, так і приватна ветеринарна медицина: „Приємно, що люди працюють тут, не чекаючи виділення бюджетних коштів. Вітчизняна система ветеринарних заходів відрізняється від іноземної тим, що ми працюємо на самій межі стосовно фінансового забезпечення. Ми й надалі не можемо у цій галузі пообіцяти стрімкого зростання фінансування. Нестача коштів компенсується у нас високим рівнем фахової підготовки, кваліфікованим загоном ветеринарних працівників”.

Нарада за підсумками роботи ветеринарної медицини за 2011 рік зібрала працівників цієї галузі з усієї області. Начальник головного управління ветеринарної медицини області Володимир Янович повідомив у своєму звіті, що обласна структура служби ветеринарної медицини охоплює 294 державні установи, в яких працюють 1354 спеціалісти. Наявне поголів’я тварин у повному обсязі охоплене необхідними обов’язковими дослідженнями, щепленнями і обробками. Спеціалістами служби проведено 5,2 млн. обробок і досліджень тварин проти інфекційних та інвазійних захворювань. За 2011 рік проведено 14,2 тис. обстежень підконтрольних об’єктів. За порушення діючого законодавства та порушення ветеринарно-санітарних вимог тимчасово призупинено роботу 122 об’єктів різних форм власності, з них 51 молокоприймальний пункт, 42 торгівельні точки та кіоски, 8 переробних підприємств, 1 ветеринарна аптека.

Сергій Рижук, вітаючи учасників наради, подякував їм за хорошу роботу, за недопущення у регіоні спалахів епідемій хвороб, які загрожують здоров’ю як тварин, так і людей. Він зазначив, що система ветеринарної медицини не терпить кадрової чехарди. Фахівці при мінімальному фінансуванні за рахунок досвіду, системної роботи забезпечують виконання своїх функцій. Найбільша увага у системі ветеринарних заходів має приділятися профілактичній роботі. Серед завдань, що стоять перед галуззю, - піднести на вищий рівень кадровий потенціал у системі ветеринарної медицини, опанувати нові функції фітосанітарії, покладені на галузь. Особливу увагу присутніх голова облдержадміністрації зосередив на питанні сумлінного і належного виконання своїх обов’язків у зв’язку з тим, що Україна у поточному році прийматиме чемпіонат Європи з футболу. У районах, по яких проходять європейські траси, стовідсотково мають бути виконані всі заходи: важливо не допустити спалаху епізоотичних захворювань, які можуть налякати туристів.

В області зупинено спад поголів’я корів, є всі передумови для розвитку свинарства, реалізується програма підтримки індивідуальних селянських господарств. І у цій площині роль ветеринарних працівників важко переоцінити: виконуючи свою роботу, вони забезпечують високу якість харчових продуктів, а, значить, й здоров’я людей.

 

версія для друку