українська російська англійська
Київ готовий надавати гостям футбольного чемпіонату медичні та інші послуги за найвищим світовим стандартом
02.02.2012 | 14:33
Київська МДА

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов особисто перевірив стан реконструкції медичних закладів столиці, що увійшли до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Очільник КМДА оглянув новостворений Центр інфекційних хвороб Олександрівської клінічної лікарні міста Києва, реконструйовані приймальне та спеціалізовані відділення Київської міської клінічної лікарні № 12 на вул. Підвисоцького, 4-А. Перша черга реконструкції обох лікарняних закладів буде закінчена вже найближчим часом.

Центр інфекційних хвороб на території Олександрівської лікарні – перший заклад такого рівня в Україні. Він розрахований на 2 відділення: інфекційне, що спеціалізуватиметься на лікуванні хворих на гострі кишкові захворювання, та відділення у якому лікуватимуться «діагностичні хворі». Загалом у новому корпусі – 82 ліжка для інфекційних хворих та 6 ліжок відділення реанімації.

«Зведення інфекційного центру нині на завершальному етапі, будівельні роботи майже повністю виконані. Ми придбали для Центру найсучасніший рентгенівський апарат, дуже прогресивне лабораторне обладнання. Фактично, ми відкриваємо центр європейського рівня. Подібних в Україні ще немає. Зараз тут налагоджують роботу нового обладнання і на це буде потрібно близько трьох тижнів. Тому ми, безумовно, відкриватимемо цей заклад тоді, коли він буде остаточно готовий прийняти і повноцінно обслуговувати пацієнтів. Це відбудеться до кінця лютого», – розповів Олександр Попов.

Центр обладнаний найсучаснішим медичним устаткуванням. У кожному боксі є приліжкова консоль з киснем та вакуумом, сучасне наркозно-дихальне обладнання та обладнання для проведення серцево-легеневих реанімацій. У відділенні є кабінет гіпербаричної оксигенації (барокамера) для лікування тяжких хворих на інфекційні захворювання із всіма видами гіпоксії, кабінети плазмоферезу та ультрафіолетового опромінення крові.

Кожна палата корпусу обладнана системою аудіо зв’язку «медперсонал - хворий» та засобами екстреного виклику персоналу.

«Вже сьогодні можна стверджувати, що місто зможе надавати гостям футбольного чемпіонату медичні та інші послуги за найвищим світовим стандартом. Звичайно є певні складності, але ми повністю контролюємо ситуацію. І зможемо вчасно ввести в експлуатацію всі заплановані об’єкти», – сказав Олександр Попов.

На завершальному етапі і реконструкція 12-ї клінічної лікарні. Тут зробили капітальний ремонт першого поверху блоків А та В. Нині виконано всі оздоблювальні роботи, встановлено сантехнічні та електротехнічні прилади, змонтовано підвісну стелю. Завершується монтаж системи кондиціювання. Укладена підлога з лінолеуму та керамічної плитки.

В оновлених блоках розташуються сучасні палати, операційне та діагностичне відділення обладнане за світовим стандартом. У медичному обслуговуванні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу будуть задіяні, як базові, відділення кардіології, щелепно-лицевої хірургії,  хірургії, неврології, травматології та ортопедії клінічної лікарні №12.

Згідно з чинними вимогами УЄФА в лікарні було проведено навчання медпрацівників щодо надання медичної допомоги при великій кількості постраждалих.

Нагадаємо, що сьогодні Олександр Попов заявив про початок розробки столичного стандарту охорони здоров’я, який передбачатиме значне покращення якості медичного обслуговування, у тому числі за рахунок модернізації лікувальних закладів. Голова КМДА підкреслив, що після виконання ремонту у приміщеннях лікарень, поліклінік та медичних центрів буде встановлене нове сучасне обладнання, яке служитиме киянам багато років і після проведення Євро-2012.

 

версія для друку