українська російська англійська
На Чернігівщині створять пілотний госпітальний округ
07.02.2012 | 15:09
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У Чернігівській області реалізується пілотний проект по створенню госпітального округу. "Чернігівським управлінням охорони здоров'я та медичною громадськістю області опрацьовується ідея реформування галузі охорони здоров’я шляхом створення госпітальних округів. Розроблено план-графік реформування галузі охорони здоров’я області на 2010–2014 роки, яким передбачено упорядкування мережі лікувальних закладів та зміну системи фінансування, вдосконалення контролю якості надання медичної допомоги", - зазначила під час засідання Регіонального комітету з економічних реформ начальник управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Галина Василькова.

Також вона додала, що з метою реалізації регіональних заходів з реформування необхідно:

-провести реструктуризацію лікувально-профілактичних закладів з урахуванням потреб населення в медичній допомозі різного рівня;

-сформувати та відпрацювати оптимальні медичні маршрути пацієнтів за скеруванням лікаря загальної практики;

-запровадити нові принципи фінансування галузі та оплати праці медичних працівників;

-відпрацювати нові механізми контролю якості надання медичної допомоги за принципами відкритості, доступності, взаємодії з громадськістю та профспілками.

У ході засідання було прийняте рішення про створення Чернігівського госпітального округу як пілотного проекту у рамках реформування, а також визначені адміністративні регіони, які становитимуть його основу. Це, зокрема, Городнянський, Куликівський, Ріпкинський, Чернігівський райони та власне м. Чернігів.

Для укомплектування первинної мережі Чернігівського госпітального округу лікарями було поставлено завдання провести перенавчання 67 осіб та підготувати в інтернатурі ще 157 сімейних лікарів.

 

 

версія для друку