українська російська англійська
У Первомайську на Миколаївщині населення на 100% обслуговується за принципом сімейної медицини
08.02.2012 | 10:42
Миколаївська ОДА

Питання про перспективи та шляхи реалізації реформи медичного обслуговування на території районів (міст) області розглядалося на засіданні комітету з економічних реформ при Миколаївській облдержадміністрації. Комітет  був створений 2010 року з метою забезпечення успішного втілення реформ, визначених у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава". Так, зокрема на засіданні було зазначено, що реформу медичного обслуговування  в місті Первомайськ було розпочато ще 5 років тому, і зараз населення на 100% обслуговується за принципом сімейної медицини, створено сімейні амбулаторії, а колишні поліклініки перетворено на  консультативні служби. До того ж, відокремлено відділення профілактичних оглядів, що значно покращило умови обслуговування хворих.

Як підкреслив голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов, звіти з медичної реформи тому і проводяться на засіданнях Комітету економічних реформ, що питання це комплексне, і включає також стан утримання  автошляхів, ремонт внутрішньоквартальних проїздів, тощо. Не кажучи вже про  наявність медичного персоналу відповідної кваліфікації, забезпечення запрошених медичних працівників житлом, переоснащення лікувальних закладів сучасним високотехнологічним обладнанням – і ще багато чого.

«Отже ми маємо змоделювати систему, виявити, чого бракує для її ефективного функціонування, а потім зробити відповідні фінансові розрахунки, бо без грошей реформ не буває»,- зазначив М.Круглов.

Для аналізу ефективності системи наразі бракує відповідної комп’ютерної програми: поки що така працює тільки в мознесенськ. Тож голова ОДА  доручив як першочергове завдання - переведення усієї інформаційної бази медичних установ з паперових на електронні носії і створення   мережі.

« Лише після того, як ми зможемо об’єктивно проаналізувати якість надання медичних послуг, ми вийдемо на етап оптимізації системи  і  розробки нових стандартів»,- акцентував голова облдержадміністрації.

 

версія для друку