українська російська англійська
Держлікінспекція: Питання доступності лікарських засобів обговорено з українськими виробниками ліків
17.02.2012 | 09:42
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Питання доступності лікарських засобів українського виробництва  обговорювалося в Державній службі України з лікарських засобів під час наради за участю вітчизняних виробників лікарських засобів.

Як відомо, за завданням Кабінету Міністрів України, з метою забезпечення доступності вітчизняних ліків розроблено відповідний Обов’язковий мінімальний асортимент лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптек. Під час наради також обговорювалось питання щодо встановлення механізму  регулювання цін на ліки, що увійшли до Обов’язкового асортименту.

Голова Держлікслужби України Олексій Соловйов повідомив, що з метою врегулювання ціни на лікарські засоби, що входять до Обов’язкового асортименту, було розроблено проект постанови Кабміну «Деякі питання забезпечення доступності лікарських засобів і виробів медичного призначення». Вказаним проектом передбачено внести зміни до постанов Уряду.

Так, проектом змін до постанови КМУ від 8 серпня 2011 р. № 932 «Про удосконалення державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів» передбачено, що оптово-відпускні ціни на лікарські засоби, включені до Обов’язкового асортименту, підлягають обов’язковій реєстрації. А змінами до постанови Кабміну від 17 жовтня 2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» передбачено встановити граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 12 відсотків зареєстрованої оптово-відпускної ціни та граничні торговельні (роздрібні) надбавки не вище ніж 25 відсотків закупівельної ціни.

Учасники наради в цілому підтримали нові регуляторні ініціативи, висловили свої пропозиції, зауваження та побажання, які будуть опрацьовані фахівцями Держлісклужби України та винесені на подальше обговорення у форматі діалогу.

версія для друку