українська російська англійська
Медичні заклади Дніпропетровщини забезпечуються сучасною технікою та обладнанням
25.02.2012 | 11:20
Дніпропетровська ОДА

Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул вручив комп’ютерний томограф Павлоградській міській лікарні № 4. Тепер завдяки сучасному обладнанню міської лікарні мешканцям Павлограда та прилеглих районів не доведеться їздити за 80-140 км на обстеження в Дніпропетровську обласну клінічну лікарню ім. Мечникова.

«Виконуючи завдання нашого Президента Віктора Федоровича Януковича щодо підвищення якості медичних послуг, ми відкриваємо нові сучасні лікарні та забезпечуємо вже діючі заклади Дніпропетровщини сучасною медичною технікою та обладнанням. На цьому тижні томограф отримала Дніпропетровська обласна лікарня ім. Мечникова. Незабаром в Криворізькому онкодиспансері буде встановлена нова система для контактної променевої терапії. 1 червня в Дніпропетровську відкриється другий в області перинатальний центр, який розрахований на 4 тис. пологів на рік. Міжрегіональний перинатальний центр на 3 тис. пологів в рік вже відкрито в Кривому Розі. Ми створюємо систему рівного доступу до якісної медицини у всіх містах та районах Дніпропетровщини», - сказав Голова Облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Придбаний апарат комп'ютерної томографії відповідає усім вимогам оптимальної якості зображення, безпеки, простоти використання, ефективності та підвищення пропускної здатності. Ввід його в експлуатацію дозволить істотно підвищити доступність сучасної високотехнологічної променевої діагностики для населення Західного Донбасу та суттєво скоротить час встановлення правильного діагнозу, що зменшить час лікування.  

Дотепер пацієнтів з Павлограда, які потребували обстеження за допомогою комп’ютерного тамографа, транспортували бригадами швидкої медичної допомоги за 80 км до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова. А для мешканців віддалених населених пунктів  Західного Донбасу ця відстань сягала 140 км. З введенням в експлуатацію комп’ютерного томографу Somatom Emotion 16 на базі Павлоградської міської лікарні № 4 своєчасно буде надаватися високотехнологічна діагностична допомога мешканцям  міст Павлограда, Тернівки, Першотравенська, а також Павлоградського, Юріївського, Покровськогого, Петропавлівського та Межівського районів.

Для довідки: Рентгенівська комп'ютерна томографіяце метод дослідження із застосуванням іонізованого випромінювання, що  використовується для розпізнавання наслідків травм та захворювань організму людини. Зокрема, черевної порожнинипечінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, аорти. За допомогою цього методу дослідження виявляються пухлини цих органів, запальні зміни, вади розвитку. Також комп'ютерна томографія дозволяє діагностувати різні види уражень головного мозку  свіжі крововиливи, інфаркти, ознаки травматичних ушкоджень, пухлини, кісти. Крім того, ця технологія діагностики застосовується при профілактичних оглядах, оскільки виявляє ранні ознаки хвороб, особливо пухлинних уражень, коли ще немає жодних скарг у хворих, до того ж іншими методами дослідження ці зміни не розпізнаються.

Комп’ютерний томограф Somatom Emotion 16 Siemens (Німеччина)  розроблений з використанням останніх технологічних досягнень для зниження променевого навантаження та часу дослідженя. Він дозволяє отримувати зображення великих об’ємів за короткий проміжок часу, що особливо важливо при обстеженні хворих у тяжких станах, зокрема, при політравмі, травмі легень, черепно-мозковій травмі. Загальна вартість сучасного комп’ютерного томографу Somatom Emotion 16 фірми Siemens складає 7 млн. грн.

 

версія для друку