українська російська англійська
На Донеччині фармацевтичний ринок наповнять ліками, виготовленими в аптечних умовах
01.03.2012 | 11:58
Донецька ОДА

Підвищити соціальну відповідальність фармацевтичного бізнесу та зробити лікарські засоби більш доступними для населення регіону – з такою метою підписано Меморандум про співробітництво між Донецькою облдержадміністрацією, Державною службою з лікарських засобів у Донецькій області, Донецьким національним медичним університетом та керівниками аптечних мереж регіону.

Підписання Меморандуму викликано необхідністю об’єднання зусиль влади та бізнесу заради наповнення фармацевтичного ринку регіону ліками, які виготовляються в аптечних умовах, та розвитку мережі відповідних аптек.

А. Шишацький, голова Донецької облдержадміністрації наголосив: «Реформування медичної сфери неможливо без дієвих заходів, спрямованих на покращення  роботи аптек.  З цього ми і виходили під час відпрацювання механізму взаємодії з фармацевтичними установами області. Я радий, що планомірна робота, яка триває з 2010 року, тепер зафіксована документально, і ми зможемо наповнити наші міста та райони аптеками з послугою виготовлення ліків, з великим асортиментом і доступними цінами. Це життєво необхідний проект заради здоров’я людей».

Згідно з положеннями Меморандуму про співробітництво в фармацевтичній сфері Донецької області буде створено нові аптеки, в яких будуть виготовлятися лікарські засоби, та поновлено виготовлення в умовах існуючих аптек. Представники фармацевтичного бізнесу зобовязані забезпечити  асортимент таких ліків відповідно до потреб лікарень та населення.

 Донецька облдержадміністрація зі свого боку сприятиме фармацевтам у сфері облаштування аптек зі вказаною послугою у містах та районах регіону,  а також забезпечить навчання медичного персоналу лікарень щодо правильного оформлення рецептури.

Підготовку провізорів, які будуть спеціалізуватися на виготовленні ліків в умовах аптек, буде здійснювати Донецький національний медичний університет. Контроль щодо виконання умов Меморандуму буде здійснювати Державна служба з лікарських засобів у Донецькій області.

 

версія для друку