українська російська англійська
Інститути спільного інвестування можуть стати для банків гарною альтернативою управління своїми стресовими активами
02.03.2012 | 16:23
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Конференція на тему: «Інвестування у боргові зобов'язання в Україні: можливості та виклики», що відбулася 1 березня 2012 року під патронатом IFC (International Finance Corporation) була присвячена одужанню української банківської галузі та питанню проблемних активів в країні.

У своїй доповіді Олексій Петрашко, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку зупинився на створенні сприятливих нормативних і адміністративних умов для ринку проблемних активів, а саме розповів про пілотний проект по роботі ІСІ зі стресовими активами банків, ініційований НКЦБФР. «Проект стартував у червні 2011 року, і на даному етапі регулятор завершив методологічний етап щодо участі інвестиційних фондів у викупі проблемних банківських кредитів. На даний момент робоча група, що опікується проектом, погодила питання оцінки стресових активів банків, їх облік в складі активів ІСІ, а також порядок укладання договорів між банками та ІСІ. Тепер можна розраховувати на практичне втілення розроблених механізмів», - зазначив він.

За словами Члена Комісії, досвід російських колег показує широку популярність серед учасників фінансових ринків послуг продажу банківських проблемних активів інститутам спільного інвестування. До того ж, досвід інших розвинених країн демонструє, що інвестиції в стресові активи розглядаються інституційними інвесторами як набагато більш рентабельні інвестиції, ніж вкладення в старт-апи.

«Ми вважаємо, і учасники пілотного проекту підтримують нас у тому, що ІСІ можуть стати для банків гарною альтернативою управління своїми стресовими активами. На відміну від колекторів, КУА націлені на роботу, спрямовану на ефективне управління реальним об'єктом та підвищення його вартості. Сподіваюсь, що результати пілотного проекту дадуть можливість вирішити нагальне питання мінімізації обсягу проблемних активів банківських установ», - підкреслив пан Петрашко.

Нагадаємо, що результатами пілотного проекту мають стать законодавчі ініціативи та подальша розробка нормативно-правової бази для роботи інститутів спільного інвестування з проблемними активами банків.

 

версія для друку