українська російська англійська
Неурядові організації зможуть взяти участь у складанні звіту України щодо виконання зобов'язань у галузі прав людини
02.03.2012 | 16:40
Прес-служба Міністерства юстиції

Доповідь України в рамках Універсального періодичного огляду ООН щодо зобов‘язань у галузі прав людини буде  складена з урахуванням позиції неурядових громадських організацій.

Про це повідомила Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська 2 березня, під час прес-конференції в Мін‘юсті, присвяченій проходженню Україною Другого циклу Універсального періодичного огляду ООН щодо зобов‘язань у галузі прав людини.

За словам Валерії Лутковської, пропозиції громадських організацій щодо того, якою вони бачать доповідь України  щодо зобов‘язань у галузі прав людини, збиратиме Українська гельсінська спілка з прав людини.

Паралельно держава, за участю органів, які мають стосунок до сфери доповіді, складатиме проект власного звіту. Для цього планується створити відповідні робочі групи.

Зведений звіт, який міститиме позицію державних органів та неурядових громадських організацій, буде виставлено для ознайомлення та обговорення на сайті Міністерства юстиції.  Валерія Лутковська нагадала, що Міністерство юстиції відкрило спеціальну веб-сторінку, присвячену проходженню Україною Другого циклу Універсального періодичного огляду ООН щодо виконання зобов’язань у галузі прав людини, яка знаходиться за адресою в Інтернеті  - http://www.minjust.gov.ua/upr .

Станом на 1 березня на цій сторінці виставлено попередній варіант Проекту національної доповіді (розділ «Проходження Україною УПО» -  Другий цикл -  Проект національної доповіді). До середини 2012 року даний проект планується доопрацювати та доповнити позицією неурядових організацій.

Валерія Лутковська також повідомила, що представлення національної доповіді з прав людини відбудеться 1 листопада 2012 року в Женеві, де засідатиме Робоча група Універсального періодичного огляду (УПО) з прав людини в Україні.  Процедура огляду полягатиме у захисті країною національної доповіді з прав людини, а також проведенні інтерактивного діалогу з делегаціями інших країн у вигляді надання відповідей на поставлені ними запитання. За результатами такого обговорення країні можуть бути надані рекомендації щодо поліпшення стану захисту прав людини.

 

***  Універсальний періодичний огляд щодо зобов‘язань у галузі прав людини - це механізм моніторингу прав людини, який охоплює кожну зі 193 країн, що входять до ООН. Огляд спрямований на покращення ситуації з дотриманням прав людини, виконання державами обов'язків і зобов'язань в галузі прав людини тощо.

Процедура огляду полягає у захисті країною національної доповіді з прав людини, а також проведенні інтерактивного діалогу з делегаціями інших країн у вигляді надання відповідей на поставлені ними запитання. За результатами такого обговорення країні можуть бути надані рекомендації щодо поліпшення стану захисту прав людини.

 

версія для друку