українська російська англійська
Дніпропетровщина отримала перші у 2012 році 13 нових автомобілів швидкої медичної допомоги
03.03.2012 | 14:14
Дніпропетровська ОДА

Із 1 січня 2012 року на Дніпропетровщині діє єдина для всієї області система роботи швидкої допомоги, яка передбачає принцип екстериторіальності. Про це йшлося на підсумковій колегії головного управляння охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.  Це означає, що на виклик   приїжджає «швидка» з найближчого пункту базування незалежно від місцезнаходження пацієнта (раніше, приміром, «швидка» з Дніпропетровського району не могла виїхати на виклик у Магдалинівський район).

У 2011 році створено 13 нових бригад швидкої медичної допомоги та відкрито 40 додаткових пунктів базування швидкої медичної допомоги. Усі автомобілі «швидкої» обладнані GPS-навігаторами, у відділеннях швидкої медичної допомоги встановлені архіватори мови і запроваджені цілодобові пости диспетчерів. «Наша мета – забезпечити приїзд швидкої допомоги до пацієнта за 10 хвилин у містах та за 20 хвилин – у сільській місцевості» - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Наразі триває оснащення новими автомобілями та новим обладнанням Служби швидкої допомоги. У 2011 році було закуплено 13 нових сучасних реанімобілів. За кошти місцевих бюджетів придбано обладнання для машин швидкої медичної допомоги на суму 772 тис грн. У 2012 році передбачено придбання ще 90 автомобілів швидкої допомоги марок Peugeot і Ford. З них перші 13 автомобілів вже прибули в область і після оформлення документів будуть передані Центрам швидкої медичної допомоги.

«Наступним кроком стане створення єдиної обласної Центральної диспетчерської служби, яка підвищить оперативність приїзду швидкої допомоги на виклик пацієнта» - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

 

 

 

версія для друку