українська російська англійська
Названо переможців Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів та винахідників
05.03.2012 | 13:36
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

У межах Тижня всеукраїнських і міжнародних науково-освітніх проектів «Україна-Європа-Світ-2012» з 29 лютого по 2 березня 2012 року відбувся щорічний Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників «Природа-людина-виробництво-екологія».

Захід відбувся на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за підтримки Державної служби інтелектуальної власності України й Державного підприємства «Український інститут промислової власності».

Конкурс складався з таких секцій: біологія, ресурси енергозбереження, екологічні технології та прикладна екологія, фізика, хімія, медицина й охорона здоров’я, сільськогосподарське дослідництво та винахідництво. Фахівці Інституту взяли участь у роботі експертних груп конкурсу для надання об’єктивного аналізу та оцінювання авторських прикладних і теоретичних розробок.

У межах Тижня відбулися також ХІ Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт–2012» та Всеукраїнський конкурс-виставка досягнень юних зоологів і тваринників.

Такі заходи проводяться з метою розвитку юних творчих талантів, підтримки обдарованої учнівської молоді України, сприяння її творчому і науковому становленню, вибору професії, підготовки її до активної наукової та громадської діяльності.

«Права інтелектуальної власності поступово, але впевнено стають одним з найбільш вартісних елементів суспільного продукту. Ми сподіваємося, що ви, наші юні таланти, в майбутньому примножите ті досягнення, які мають нинішні українські винахідники, і сприятимете досягненню суттєвого росту конкурентоздатності наших підприємств, а це й ріст кількості робочих місць, ріст заробітної плати, життєвого рівня тощо», - зазначив, вітаючи переможців від імені державної системи правової охорони інтелектуальної власності учасників конкурсу та гостей привітав заступник директора Інституту з питань експертизи Лев Глухівський.

Скориставшись нагодою, Лев Глухівський нагадав юним винахідникам, що в Україні щороку проводиться конкурс «Винахід року», у якому є номінація «Кращий винахід серед молоді». До розгляду в цій номінації приймаються винаходи, авторами яких є винахідники віком до 30 років. Інформацію про цей конкурс можна знайти на сайтах Державної служби (http://sips.gov.ua) та Інституту (http://www.ukrpatent.org).

Переможці зазначених конкурсів і чемпіонату (за рекомендаціями експертів) з урахуванням відповідності їх проектів вимогам конкурсів будуть рекомендовані до участі у фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX 2012» (3-7 травня, 2012 р., м. Бухарест, Румунія), Міжнародному конкурсі I-SWEEEP (2-7 травня, 2012 р., м. Сан-Хосе, штат Каліфорнія, США), VІ Міжнародній олімпіаді з екологічних проектів INEPO EUROASIA (4-8 квітня, 2012 р., м. Баку, Азербайджанська Республіка), Міжнародній олімпіаді «Genius Olympiade – 2012» (24-29 червня 2012 р., м. Нью-Йорк, США), 20-ій Міжнародній олімпіаді з екологічних проектів (м.Стамбул, Турецька Республіка).

версія для друку