українська російська англійська
На 15 залізничних вокзалах України працюватиме "майстерня здоров'я"
17.03.2012 | 11:53
Прес-служба Міністерства інфрастуктури

16 березня на Південному залізничному вокзалі у Києві відбулася  акція медичного профілактично-просвітницького проекту «Майстерня здоров’я», присвячена профілактиці простудних захворювань та формуванню здорового способу життя. Під час заходу усі бажаючі пасажири отримали консультації лікарів з питань профілактики простудних захворювань, поспілкувалися із медиками щодо стану свого здоров'я. Їм виміряли тиск та роздали медичну літературу.

Акція пройшла за підтримки Громадської Ради МОЗ України спільно з Укрзалізницею, профспілкою залізничників і транспортних будівельників України та Всеукраїнським Лікарським Товариством. Як зазначив голова Всеукраїнського Лікарського Товариства України Олег Мусій,  «Майстерня здоров’я» - це один із чотирьох соціальних проектів, які щороку проводяться в Україні, у тому числі і на залізничних вокзалах.

«Людям часто не вистачає часу на зміцнення свого здоров’я, обстеження. Показово, що під час таких акцій 20-30% їх учасників вперше дізнаються про те, що у них не в нормі артеріальний тиск. Медики, які беруть участь в акціях, звертають увагу громадян на необхідність дбайливого ставлення до власного здоров’я», - зазначив Олег Мусій.

Начальник відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Державної СЕС України Віктор Ляшко наголосив на необхідності профілактичних заходів, серед яких постійне зміцнення імунітету і ведення здорового способу життя, а також звернув увагу на необхідність пасажирів у разі, якщо вони захворіли на застуду і їдуть у поїзді, одягати захисну маску.

Заступник головного лікаря дорожньої клінічної лікарні №2 ст.Київ Сергій Орел зазначив, що у галузі щороку ведеться постійна робота із запобігання захворюваності на грип та ГРВІ серед залізничників, зокрема, здійснюється безкоштовна вакцинація, особливо провідників, квиткових касирів і усіх бажаючих працівників. А для надання допомоги пасажирам, як розповів Сергій Орел, на залізничних вокзалах працюють медпункти. Також не лише залізничникам, а й місцевому населенню надається кваліфікована медична допомога у поліклініках дорожніх клінічних лікарень.

Завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр Гнатюк повідомив, що загалом з метою профілактики простудних захворювань та формування здорового способу заходи медичного профілактично-просвітницького проекту «Майстерня здоров’я»  відбудуться на 15 залізничних вокзалах України.

20 березня так ж соціальна акція відбудеться одночасно на залізничних вокзалах Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Тернополя, Ужгорода, Херсону, Хмельницького, Чернівців, 21 березня – в Луганську, 23 березня – в Харкові. Завершиться проект «Майстерня здоров’я» 27 березня у Запоріжжі.

 

версія для друку