українська російська англійська
Врегулюванню ринку автоперевезень сприятимуть численні законодавчі зміни
19.03.2012 | 15:03
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури розробило законодавчі зміни, спрямовані на вдосконалення системи організації внутрішніх пасажирських перевезень. Чергова нарада щодо проблемних питань автомобільних перевізників та нелегальних перевезень на пасажирському транспорті України відбулася сьогодні, 19 березня під головуванням Віце-прем’єр-міністра - Міністра інфраструктури Бориса Колеснікова. «Головне завдання – процес автоперевезень перевести у цивілізоване русло», - підкреслив Борис Колесніков.

При виконанні завдання Бориса Колеснікова щодо виведення нелегалів з ринку автоперевезень основні напрямки роботи були зосереджені на здійсненні організаційних, нормативно-правових та контрольно-наглядових заходів. До роботи з припинення незаконних пасажирських перевезень були залучені правоохоронні органи: з початку 2012 року до правоохоронних органів за місцем реєстрації цих порушників було направлено понад 270 матеріалів. При цьому Голова Укртрансінспекції Євген Пронченко наголосив, що з часу першої наради щодо нелегальних автоперевезень, яка відбулась у лютому, було проведено 746 рейдових перевірок. «Ми створили мобільні групи, які працювали над припиненням незаконної діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів», - сказав Євген Пронченко. Серед інших заходів, над якими працювало Міністерство інфраструктури України, - спрощення процедури проведення конкурсів, зменшення кількості документів, які мають подавати перевізники.

За оперативними даними, у тих перевізників, що систематично порушували законодавство, з початку року було анульовано 126 ліцензій. Одним із дієвих важелів впливу на таких автоперевізників є тимчасове вилучення транспортного засобу, яким здійснюються незаконні перевезення на спеціальний майданчик: нині вже розпочато роботу з виділення місць для штрафмайданчиків на території м. Києва та області.                      

На переконання Бориса Колеснікова, подолати проблему роботи нелегальних перевізників під прикриттям перевезень на замовлення дозволить переведення розрахунків за здійснення таких перевезень в безготівкову форму. «Якщо ми переведемо сферу розрахунків у безготівкову, їздити від зупинки до зупинки без готівки стане просто нереально. Крім того, це буде найпростіший спосіб перевірити діяльність таких автоперевізників», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Борис Колесніков зауважив, що неможливо фізично перевірити всіх перевізників та законність їх діяльності. «Жодна ДАІ не перевірить одночасно тисячі перевізників: відтак ми повинні побудувати систему нашої роботи таким чином, щоб вона унеможливлювала роботу нелегалів», - сказав Борис Колесніков.

З метою створення сприятливих умов для автоперевізників, спрощення діяльності на цьому ринку, удосконалення контрольно-наглядової діяльності та ліцензування вже зараз фахівцями Міністерства розроблені численні законодавчі зміни. Мова йде про:

спрощення процедури проведення конкурсів;

вдосконалення системи організації внутрішніх пасажирських перевезень;

вилучення норми щодо погодження організатором перевезень паспорта регулярного автобусного маршруту;

збільшення терміну дії дозволу або договору на підставі якого перевізник виконує регулярні пасажирські перевезення на автобусному маршруті загального користування;

запровадження обов’язковості підтвердження відповідності професійної компетентності водіїв комерційного транспорту та видачі відповідних свідоцтв, що засвідчують їхню професійну компетентність;

анулювання ліцензії за несплату накладених штрафних санкцій;

запровадження Європейського принципу отримання ліцензій (компетентність, добропорядність, фінансова спроможність);

відмова у видачі нової ліцензії впродовж року в разі анулювання попередньої;

надання права Укртрансінспекції на зупинку транспортних засобів, а також складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Була активізована і робота, спрямована на попередження діяльності нелегальних перевезень - спільно з правоохоронними органами на маршрутах руху, автостанціях, місцях незаконних відправлень автобусів та за місцезнаходженням автоперевізників проводилися перевірки. Лише протягом поточного року під час здійснення 746 рейдових перевірок за участю правоохоронних органів зафіксовано понад 1,8 тис. випадків «нелегальних» перевезень пасажирів, також проведено 469 перевірок суб’єктів господарювання за їх місцезнаходженням.

Загалом зафіксовано понад 147 напрямків, за якими близько 600 суб’єктів господарювання здійснюють нелегальні перевезення, а також 69 місць, з яких відправляються автобуси нелегальних перевізників.

Особливо гостро ця проблема відчувається у місті Києві, де з місць зосередження потенційних пасажирів, а саме: з прилеглих територій Центрального та Південного залізничних вокзалів, Центрального автовокзалу, станцій метро здійснюються несанкціоновані перевезення в напрямку обласних та районних центрів України. При цьому більшість суб’єктів господарювання, які здійснюють незаконні пасажирські перевезення у напрямку міста Києва, зареєстровані в інших регіонах України (понад 80 % від усіх суб’єктів господарювання зареєстровані на території 7 областей - Чернігівської, Сумської, Рівненської, Черкаської, Волинської, Житомирської, Полтавської). «Це – той самий «клубок» нелегалів, з яким нам доводиться боротися», - сказав Євген Пронченко. Тому саме на цих напрямках Укртрансінспекцією акцентовано увагу шляхом посилення заходів контролю та залучення до цих перевірок працівників ДСБЕЗ, ДАІ МВС, державної податкової служби.

 

версія для друку