українська російська англійська
Мінфраструктури технічно підтримає впровадження відео- та фотофіксації порушень нелегальними перевізниками на дорогах
19.03.2012 | 17:36
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Фіксувати порушення правил дорожнього руху нелегальними автоперевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів, дозволить впровадження системи безконтактної фіксації порушень – за допомогою відео- та фотозйомки. Про це повідомив 19 березня Віце-прем’єр-міністр – Міністр інфраструктури Борис Колесніков під час наради щодо нелегальних автоперевезень.

На переконання учасників ринку, проблема нелегальних перевезень – це, в першу чергу, питання безпеки перевезень: адже здійснюючи перевезення без ліцензії, перевізник не страхує пасажира і тим самим не несе жодної відповідальності за життя пасажирів. «Потрібно напрацювати технічні заходи: ми підемо на будь-який крок, що дозволить підвищити безпеку перевезень», - підкреслив Борис Колесніков. Він зауважив, що за показниками ДТП та, зокрема, смертності на автошляхах, Україна посідає одне із найгірших місць у Європі. «Люди гинуть на автошляхах – так далі тривати не може», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Дієвий шлях виявлення порушень правил дорожнього руху – впровадження системи їх безконтактної фіксації. «Міністерство інфраструктури запропонує внесення змін до бюджету, виступить із ініціативою по технічній підтримці безконтактної фіксації порушень ПДР. Ми готові організаційно допомогти у вирішенні цього питання: потрібно визначити місця та які саме технічні засоби найбільш доцільно встановити», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Зафіксоване на фото чи відео порушення, на переконання Бориса Колеснікова, зніме будь-які дискусії щодо того, чи було вчинене порушення тим чи іншим перевізником, а відтак – стане причиною для більш пильної уваги до перевізника. Так, численні порушення ПДР та нехтування безпекою пасажирів можуть призвести до анулювання ліцензії в перевізника.

За оцінками Бориса Колеснікова, знадобиться від 12 до 18 місяців для оснащення міст-мільйонників, а також Львова та Запоріжжя такою системою фіксації порушень. «Відео- та фото фіксації – єдиний цивілізований і водночас дієвий механізм впливу на недобросовісних перевізників», - сказав він.

 

версія для друку