українська російська англійська
Олександр Вілкул презентував інвестиційні можливості та проекти розвитку Дніпропетровщини
21.03.2012 | 12:47
Дніпропетровська ОДА

У Києві проходить презентація інвестиційних можливостей та проектів розвитку Дніпропетровської області для членів Американської торговельної палати в Україні, представників міжнародних компаній, фінансових організацій та дипломатів. Це стратегічні та інституційні інвестори з різних регіонів та країн світу, включаючи Північну Америку, Європу, Азію, Росію, з найбільшим обсягом прямих іноземних інвестицій у ринок України.

У заході також беруть участь Президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоски та директор Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.

Генеральну презентацію регіону проводить голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

 «Дніпропетровщина системно підвищує свою інвестиційну привабливість і конкурентоспроможність. Ми презентуємо переваги та можливості нашого регіону для міжнародних експертів, представників бізнес-кіл, інвесторів та дипломатів. Це важливий крок у «брендуванні» міжнародного іміджу Дніпропетровської області та України», - сказав Олександр Вілкул.

У рамках презентації також будуть підписані Меморандум про співпрацю між Дніпропетровською обласною державною адміністрацією та Американською торгівельною палатою в Україні та Меморандум про співпрацю між  Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною радою та Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України.

«У Дніпропетровській області створюється сприятливе соціальне середовище для залучення інвестицій та ведення бізнесу. «Бренди» компаній і підприємств нашого регіону відомі в усьому світі і є важливою складовою образу сучасної Дніпропетровщини як успішної площадки для розвитку бізнесу. Ми пропонуємо вигідні інвестиційні проекти для їх реалізації в нашому регіоні», - сказав Олександр Вілкул.

Програма заходу передбачає розгляд успішних прикладів ведення бізнесу в Дніпропетровській області, створення системи залучення інвестицій за допомоги Дніпропетровського Інвестиційного Агентства, впровадження кращих світових практик та технологій електронного управління та послуг.

Зокрема, директор Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів представить учасникам заходу основні напрями, визначені Президентом України Віктором Януковичем у сфері  державної інвестиційної політики. А також поінформує про підтримку інвестицій на регіональному рівні. 

Партнер консалтингу Східного регіону компанії «Деллойт» Андрій Степанов виступить з доповіддю «Ризики та переваги інвестування в Україну. Дніпропетровський регіон – одна з  найбільш привабливих майданчиків для відпрацювання пілотних проектів або розширення бізнесу в Україні».

Генеральний директор компанії «Майсадур» СНГ (Франція) Франсуа-Олівьє Кайо розповість про реальний приклад ведення бізнесу на Дніпропетровщині. В регіоні компанія відкрила сучасний завод з виробництва гібридного насіння кукурудзи та соняшника. Це один з найбільших інвестиційних проектів у сфері сільського господарства регіону.

Під час заходу пройдуть тематичні сесії, на яких будуть презентовані створення індустріальних парків в регіоні, інвестиційні пропозиції в кластері «Сільське господарство», портфель інвестиційних проектів в рамках розвитку кластеру «будівництво», проект створення логістичного центру в Кривому Розі та заводів по переробці побутових відходів в області, програми підтримки та розвитку громадських ініціатив, органів місцевого самоврядування, впровадження соціальних реформ та інновацій.

Довідково:

Дніпропетровська область є одним з найбільш економічно розвинених регіонів України. У 2010 році обсяг промислового виробництва в регіоні виріс на 16%. У 2011 році - ще додатково на 5%. 2012 рік область почала зі зростанням промислового виробництва майже в 10% за січень місяць.

Обсяг залучених прямих іноземних інвестицій в економіку області на сьогодні перевищив 8 млрд. доларів США. За цим показником Дніпропетровщина є національним лідером. Кожен шостий долар, вкладений іноземними інвесторами в Україну, працює сьогодні в Дніпропетровській області. Тільки за 2010-2011 роки в умовах світової кризи в економіку області залучено більше 1 млрд. доларів США.

Надра Дніпропетровської області є основою промисловості Україні. В регіоні зосереджено понад 50% від загального обсягу корисних копалин країни. Дніпропетровщина - це 100% загальнонаціональних запасів марганцевої і 90% залізної руди, а також майже половина всіх розвіданих запасів вугілля.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло Дніпропетровської області найвищий рейтинг в Україні - довгострокові рейтинги в національній та іноземній валюті «B», короткостроковий рейтинг в іноземній валюті «B» і довгостроковий рейтинг за національною шкалою «AA (ukr)». Прогноз довгострокових рейтингів - «стабільний». Згідно національного дослідження конкурентоздатності, проведеного Фондом «Ефективне управління» за методологією Всесвітнього економічного форуму, Дніпропетровська область є найбільш конкурентоздатним регіоном країни, посівши друге місце після Києва. Все це є міцним підґрунтям для реалізації в області інвестиційних проектів.

Американська торгівельна палата є однією з найактивніших та найвпливовіших громадських неприбуткових організацій серед бізнес-асоціацій, що діють в Україні. Одним з її головних завдань є представництво інтересів іноземних інвесторів, які працюють в Україні, а також сприяння появі нових інвесторів на цьому ринку. Палата співпрацює у питаннях торгівлі, комерції та економічних реформ не лише з українським урядом, а й з урядами інших країн, що є економічними партнерами України. Компанії-члени Палати - стратегічні та інституційні інвестори з різних регіонів та країн світу, включаючи Північну Америку, Європу, Азію, Росію та Україну, з найбільшим обсягом прямих іноземних інвестицій у ринок України. Протягом останніх 19 років Палата активно співпрацює з українською владою з метою покращення бізнес-середовища та залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в українську економіку.

 

версія для друку