українська російська англійська
Українські виробники підтримали рішення Мінінфраструктури щодо обов'язкового оснащення автобусів ременями безпеки
27.03.2012 | 14:59
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

Вітчизняні автомобільні виробники підтримали рішення Міністерства інфраструктури України щодо обов’язкового обладнання нових автобусів ременями безпеки з 1 січня 2013 року. Таку позицію представники українського автопрому озвучили під час наради з автовиробниками з питань вдосконалення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху на автомобільному транспорті загального користування 23 березня під головуванням заступника Міністра інфраструктури – керівника апарату Володимира Корнієнка.

За підрахунками іноземних фахівців, застосування ременів безпеки допомагає уникнути загибелі людини у 75 випадках зі 100. Тож задля підвищення рівня безпеки на дорогах, а відтак зменшення тяжкості ДТП, спираючись на досвід європейських країн, Мінінфраструктури проводить послідовну політику по розробці нормативно-правової документації щодо покращення безпеки руху. «Є розпорядження Віце-прем’єр-міністра України – Міністра інфраструктури щодо обов’язкового застосування в автобусах обмежувачів швидкості та ременів безпеки пасажирів та водіїв», - сказав заступник Міністра Володимир Корнієнко, наголосивши, що на конкурсах розподілу маршрутів буде враховуватись наявність на усіх транспортних засобах обладнання ременями безпеки. До робочої групи, яка працюватиме над законодавчими ініціативами з цього питання директор департаменту автомобільного транспорту Дмитро Пєтухов запросив приєднатися і вітчизняних виробників автобусів.

«Я висловлю думку усіх присутніх виробників: технічної проблеми у випуску автобусів з ременями безпеки  у нас немає», - зазначив заступник Голови правління АТ Української автомобільної корпорації «УкрАВТО» Олег Папашев. А за словами Голови правління ПАТ «Черкаський автобус» Віталія Раабе, його підприємство вже давно випускає автобуси, обладнані ременями, на експорт. Відтак під час наради було вирішено, що виробники автобусів переглянуть технічні умови на колісні транспортні засоби щодо обов’язкового оснащення ременями безпеки, обмежувачами швидкості, тахографами автобусів, призначених для перевезення пасажирів  (крім міських та приміських маршрутів).

Підсумовуючи Володимир Корнієнко зазначив, що Мінінфраструктури відкрите до пропозицій та ініціатив виробників, які сприятимуть покращенню безпеки автомобільних перевезень.

 

версія для друку