українська російська англійська
З початку року Укрзалізниця перевезла 65,7 млн тонн
28.03.2012 | 15:34
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Впродовж січня–лютого 2012 року залізниці України перевезли 65,688 млн тонн вантажів, що становить 97% до показників 2011 року. Зокрема, у внутрішньому сполученні перевезено 32,2 млн тонн (92,7%), 5,353 млн. тонн (116,6%) імпортних та 20,6 (109,2 до аналогічного періоду 2011 року) експортних вантажів. Зниження обсягів перевезень обумовлене конвенціями, що були введені сусідніми залізничними адміністраціями під час зимової негоди. Наразі навантаження постійно зростає.

Задоволення потреб у вагонах здійснювалось, в першу чергу, за рахунок модернізації методів управління парком вантажних вагонів, зокрема йдеться про переведення інвентарного рухомого складу у власність державних вагонних компаній. На думку керівництва залізничної галузі швидке повернення 12 тисяч піввагонів, що знаходяться на балансі державних вагонних компаній, вже є позитивним наслідком зміни статусу піввагонів Укрзалізниці.

 «Багато наших підприємств орієнтовано на роботу на експорт ми повинні забезпечити це навантаження, але є питання з приводу швидшого повернення цих вагонів назад. Ситуація показує, що наш вагон інвентарного парку за кордоном використовує безсоромно як хто хоче, заплативши за нього далеко не комерційну ціну. Плата за використання піввагона далеко за межами України не покриває навіть 15% витрат на ремонт та підтримку вантажного вагонного парку в робочому стані», – пояснив заступник генерального директора Укрзалізниці Петро Науменко.

версія для друку