українська російська англійська
Донецька залізниця готова до сезону колійних робіт - у 2012 році заплановано оздоровити понад 500 км колії
29.03.2012 | 15:57
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

Донецька залізниця розпочала сезон ремонтно-колійних робіт. Масштабні роботи цього року проходять на дільниці Лозова—Слов’янськ—Костянтинівка—Ясинувата—Донецьк, де невдовзі буде впроваджено прискорений рух пасажирських поїздів до Євро-2012. Цей напрямок входить до транспортного коридору прискореного руху Львів—Київ—Полтава—Донецьк.

Загалом у 2012 році на Донецькій залізниці заплановано оздоровити різними видами ремонту 508,2 км колії, у тому числі модернізувати — 62,4 км, капітально відремонтувати — 138,8 км, зробити середній ремонт — 187 км та комплексно-оздоровчий — 120 км. Окрім того, заплановано замінити на нові 128 комплектів стрілочних переводів, з них на залізобетонних брусах — 76 комплекти.

Сьогодні, 29 березня, фахівці Донецької залізниці, за розпорядженням начальника магістралі Миколи Рогова, провели огляд важкої техніки у Центрі механізації колійних робіт, що знаходиться у Красноармійську. Як повідомив за результатами огляду начальник служби колії Мурад Джафаров, до сезону колійних робіт Донецька залізниця готова.

На Донецькій залізниці до сезонних колійних робіт 2012 року підготовлено 98 машин. Серед них є такі, що призначені для глибокого очищення баласту, виправки та стабілізації залізничних колій і стрілочних переводів при модернізації та капітальному ремонті, для швидкої обробки баластної призми й перерозподілу щебеню, для нарізки та відновлення водовідвідних споруд (кюветів) тощо.

Впродовж зимового періоду Донецька залізниця власними силами різними видами ремонту підготувала 83 машини важкої колійної техніки, у тому числі капітально відремонтовано — 2 одиниці,  здійснено середній ремонт — 13 одиниць та поточний ремонт  68 одиниць.

Довідково:

Одна з основних умов безпечних перевезень пасажирів та вантажів залізничним транспортом – справний стан колії, стрілочних переводів, переїздів та інших пристроїв колійного господарства.

Ремонт і модернізація колій здійснюються згідно з програмою розвитку транспортних коридорів та швидкісного руху в Україні. Оздоровлення залізничної колії дозволить не тільки покращити естетичний вигляд колії, але й підвищити швидкість руху на відремонтованих дільницях до максимально можливої при існуючому технічному оснащенні. До того ж це дозволить підвищити безпеку руху, плавність ходу поїздів, а також сприяє підвищенню інтенсивності пропуску поїздів.

Сучасна технологія передбачає заміну верхньої будови колії (рейок і шпал), глибоке очищення баласту щебенеочисними машинами та ремонт водовідвідних споруд. Оздоровлення залізничної колії збільшує надійність усіх технічних пристроїв, включаючи системи автоматики, телемеханіки та зв’язку. На всіх ділянках, де проводяться ремонтні роботи, встановлено максимально допустиму швидкість руху поїздів.

 

версія для друку