українська російська англійська
Усі об'єкти, які будуються, перевіряються на доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями
03.04.2012 | 10:23
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України враховує пропозиції та зауваження громадських організацій інвалідів під час створення умов безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до транспортних об’єктів та інфраструктури. Окремі питання з цього приводу представники людей з інвалідністю та фахівці Міністерства обговорили під час спільної наради щодо доступності транспорту, об’єктів транспортної інфраструктури та вулично-дорожньої мережі, об’єктів поштового зв’язку для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 Наразі Мінінфраструктури працює над Програмою зі створення належних умов для доступу людей з інвалідністю до об’єктів транспортно-дорожньої інфраструктури та поштового зв’язку, які належать до сфери управління Мінінфраструктури на 2012-2016 роки» відповідно до проекту Державної програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року», розробленої Урядом.

«Вже стало доброю традицією Міністерства раз у рік, або навіть частіше, зустрічатися з представниками людей з обмеженими фізичними можливостями. Цього разу ми хочемо порадитися з вами по тих проектах, які зараз розробляє Мінінфраструктури, та з вашою допомогою внести певні корективи», - зазначив заступник Міністра інфраструктури – керівник апарату Володимир Корнієнко. За його словами, усі нормативно-правові документи Мінінфраструктури  обов’язково проходять експертизу на забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до інфраструктури і  транспорту. «Прикладом може слугувати Повітряний кодекс, прийнятий торік. Він має цілий розділ, присвячений цьому питанню, - сказав Корнієнко. - Крім цього, усі об’єкти, які будуються, обов’язково перевіряються на доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями. Наприклад,  об’єкти Євро-2012 – це і аеропорти, і автодороги, і готелі і т. д. Усі вони пройшли відповідну експертизу».

Також на залізничних вокзалах, в аеропортах, на автостанціях постійно надається практична допомога громадянам з обмеженими фізичними можливостями. Залізничники придбали 19 вагонів зі спеціально обладнаними купе. У новопридбаних поїздах корейського та чеського виробництва вагони теж обладнані місцями для перевезення маломобільних пасажирів. На вокзалах, у поїздах, в аеропортах розміщено відповідні таблички, що інформують про спеціально облаштовані місця для інвалідів. тощо.  На вокзалах та в аеропортах створені групи працівників, які допомагають особам з обмеженими фізичними можливостями. Під час виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах транспорту та поштового зв’язку  враховуються вимоги будівельних норм і стандартів для забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів громадського призначення.

«Ми дійсно відчуваємо, що певні зрушення на об’єктах транспорту і інфраструктури відбуваються. Найкраща ситуація в аеропортах міст, що прийматимуть Євро-2012, - зазначила виконавчий директор ВГСПО «Національна асамблея інвалідів України» Наталія Скрипка. - Дякуємо за те, що нас долучають до тестування нових терміналів аеропортів».   За її словами, громадські організації беруть участь у навчанні груп супроводу в аеропортах надавати особам з інвалідністю кваліфіковану допомогу.  Також Наталя Скрипка запропонувала організувати таке ж навчання для працівників залізничних вокзалів.

«Сьогодні ми як обидві сторони бачимо, що є робота. Міністерство ваші зауваження враховуватиме. Просив би вас попрацювати над проектом програми, адже саме від ваших зауважень залежить її якість», - звернувся до представників громадських організацій Володимир Корнієнко. 

версія для друку