українська російська англійська
МОЗ прогнозує, що з літа реалізовуватимуть ліки для хворих гіпертонією за референтними цінами
18.04.2012 | 13:15
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Міністерство охорони здоров'я прогнозує, що з червня цього року розпочнеться реалізація ліків для хворих на гіпертонію за референтними (порівняльними) цінами. Про це на брифінгу заявила перший заступник Міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко.

«Ми абсолютно сподіваємося, що вже з літа ми почнемо етап встановлення референтних цін», - сказала вона, додавши, що протягом тижня Міністерство охорони здоров'я має винести на розгляд Уряду проект постанови, запропонувавши механізм реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих на гіпертонічну хворобу.

Раїса Моїсеєнко пояснила, що пілотний проект із забезпечення лікарськими засобами хворих на гіпертонічну хворобу впроваджуватиметься у два етапи протягом 2012 року. «Перший етап – впровадження справедливих референтних цін; другий етап, коли будуть закладатися у бюджет певні кошти для відшкодування витрат при захворюванні на артеріальну гіпертензію», - сказала вона.

Крім того, за словами Першого заступника Міністра, ще одним напрямком Уряду щодо встановлення референтних цін та реімбурсації стануть життєво-необхідні ліки для пацієнтів з цукровим діабетом.

Довідково:

Референтна ціна на лікарський засіб - це ціна, визначена уповноваженим державним органом на основі порівняння вартості лікарських засобів, аналогічних по формі випуску (наприклад, - таблетка, капсула і т.д.); утримання діючої речовини (одна і та ж субстанція за міжнародними непатентованими назвами); кількості   одиниць   лікарського   засобу   в   одній  упаковці (наприклад, кількості таблеток).

Встановлення порівняльної (референтної) ціни на ліки – це інструмент визначення об'єктивних ринкових цін, що зумовлений наявністю на ринках європейських країн значної кількості виробників фармацевтичної продукції, аналогічних лікарських засобів, а також обмежених можливостей (або доцільності економії видатків) державних чи страхових бюджетів на фінансування забезпечення лікарськими засобами. Більшість країн застосовують практики порівняльного аналізу зовнішніх і внутрішніх цін на аналогічні лікарські засоби.

Реімбурсація - це система відшкодування коштів, витрачених населенням на амбулаторне споживання медикаментів.

 

версія для друку