українська російська англійська
Державна пенітенціарна служба звітує про результати дільності
20.04.2012 | 09:55
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СЛУЖБИ

22 квітня 2012 року виповнюється 14 років  від дня утворення центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань, функції якого з 9 грудня 2010 року виконує Державна пенітенціарна служба.                                  

Як зазначив Голова Державної  пенітенціарної  служби України генерал-лейтенант  внутрішньої  служби  Олександр  Лісіцков, ця реорганізація  стала новим кроком держави у напрямі соціальної переорієнтації процесу виконання кримінальних покарань і на сьогодні діяльність кримінально-виконавчої служби стає все більше соціально спрямованою. Значна увага приділяється удосконаленню соціально-виховної роботи із засудженими та розвитку психологічної служби. Близько 2,2 тисячі осіб персоналу соціально-психологічної служби органів і установ кримінально-виконавчої служби повсякденно вирішують питання соціальної  адаптації і підготовки засуджених до життя на волі. До цієї роботи активно залучаються представники громадських та релігійних організацій. Служба на постійній основі співпрацює із 210 громадськими організаціями і благодійними фондами України, в тому числі з 30 міжнародними неурядовими благодійними організаціями та 180 об’єднаннями громадян.

У рамках реалізації програми технічного розвитку на 2011-2015 роки в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах впроваджено 1778 одиниць сучасних технічних засобів охорони.  Опрацьовано питання запровадження процедур досудового розслідування та судового провадження у режимі відеоконференції.  Даний проект уже впроваджено в установах 5-ти областей.

Для покращення рівня медико-санітарного забезпечення засуджених та осіб, узятих під варту, у минулому році вперше за останні десятиріччя з держбюджету виділені кошти на придбання медичного обладнання у сумі близько 80 млн. грн., що дало змогу здійснити закупівлю 830 одиниць сучасного обладнання.

Як повідомив  глава відомства, керівництвом Служби вживаються заходи щодо поліпшення стану справ, виходячи із існуючих можливостей. Так, лише протягом 2011 року  вдалося завершити будівництво та ввести в експлуатацію новий режимний корпус на 180 місць для тримання жінок у Київському слідчому ізоляторі, яке було розпочато в 2006 році та законсервовано в 2009 році. Майже половина облаштування приміщень цього об’єкта була виконана власними силами. Минулого року були облаштовані  сектори максимального рівня безпеки на 152 місця для тримання засуджених на певний строк та виконані  капітальні та поточні ремонти на 183-х об’єктах кримінально-виконавчої служби.

На сьогодні залишається  проблемою  перенавантаження слідчих  ізоляторів. Проте, з метою вирішення проблем із розміщенням ув’язнених, на території виправних колоній організовано 44 дільниці слідчих ізоляторів загальною кількістю 1282 місця. За межі слідчих ізоляторів винесенні арештні доми, які розташовані на території 36 виправних колоній та розраховані для тримання 1067 засуджених до арешту. Протягом року додатково введено 165 місць для тримання засуджених до довічного позбавлення волі.

Завдяки вжитим заходам уже за поточний рік чисельність ув’язнених у слідчих ізоляторах зменшилася – на 3141 особу, або на 9,4%.

Підприємства установ виконання покарань за минулий рік виготовили продукції та надали промислових послуг на 543,7 млн. грн., що на 19,7 відсотка більше, ніж у 2010 році. Практично вся виготовлена продукція була реалізована. В цілому, виробництво Державної пенітенціарної служби України представлене 128 промисловими та 11 сільськогосподарськими підприємствами установ, в яких працюють більше 40 тис. осіб.  Щороку збільшуються обсяги співпраці підприємств установ із закордонними замовниками. Так, у 2011 році вони уклали 60 контрактів з іноземними суб’єктами господарювання на загальну суму майже 81,5 млн. грн. 

У рамках реалізації заходів, передбачених Комплексною програмою забезпечення житлом військовослужбовців та деяких інших осіб,  протягом 2010-2011 років введено в експлуатацію житлові будинки загальною площею 8 тисяч квадратних метрів у місті Самбір Львівської області та місті Ізяслав Хмельницької області.  Введено в експлуатацію гуртожиток для персоналу Свердловської виправної колонії в Луганській області. Найближчим часом ключі від нових квартир отримають 54 сім’ї працівників у новому житловому будинку, будівництво якого за сприяння Уряду було завершено у минулому році у місті Чернігові.

Порівняно з минулим роком на 8,2 % збільшене фінансування на грошове утримання персоналу, що дозволило підняти рівень мінімального грошового забезпечення контрактникам до рівня не нижче 1450 грн., молодим офіцерам – не нижче 2100 грн., що на 10 – 15% більше, ніж у минулому році. 

Поступово вирішується питання підготовки високваліфікованих фахівців для пенітенціарної системи. У минулому році за дорученням Президента України  розпорядженням Уряду утворено Інститут кримінально-виконавчої служби, у якому на даний час навчається 358 курсантів та слухачів.  

Багато завдань стоїть перед Державною пенітенціарною службою на сьогодні, особливо беручи до уваги подальше удосконалення механізмів дотримання прав людини в місцях позбавлення волі та запровадження європейських стандартів. Основна ж ціль – побудова в Україні сучасної моделі Державної кримінально-виконавчої служби, діяльність якої ґрунтується на принципах законності, гуманізму, дотримання прав людини і громадянина, міжнародних стандартах поводження із засудженими та особами, узятими під варту.

 

версія для друку