українська російська англійська
Микола Азаров: Вітчизняні препарати повинні забезпечувати повну заміну дорогих імпортних ліків
20.04.2012 | 21:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Перед Міністерством охорони здоров'я стоїть завдання не допустити ніякого дефіциту ліків у зв'язку з реалізацією в України пілотного проекту щодо встановлення референтних цін на препарати для лікування гіпертонічної хвороби. Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров в соціальній мережі Фейсбук.

«Завдання перед Міністерством охорони здоров'я ставиться, щоб не допустити ніякого дефіциту ліків. Тобто, наші вітчизняні препарати повинні забезпечувати повну еквівалентну заміну дорогих імпортних препаратів», - підкреслив Микола Азаров, додавши, що вітчизняні фармацевтичні компанії за останні роки не тільки перейшли на європейські стандарти виготовлення ліків, а ще й модернізували своє виробництво. «І наші фармацевтичні підприємства, які працюють за цими стандартами, за якістю не тільки не поступаються, але і перевершують деякі європейські компанії, оскільки є більш сучасними, ніж багато європейських компаній», - сказав він. Обладнання, встановлене на українських фармпідприємствах, це «передова лінія» того, що існує в фармакології.

При цьому Глава Уряду повідомив, що наступного тижня МОЗ і великі імпортери ліків підпишуть меморандум про забезпечення повного асортименту ліків, необхідного для наших громадян. «Наступного тижня між Міністерством охорони здоров'я і всіма великими імпортерами ліків буде підписано меморандум, в якому будуть міститися зобов'язання компаній, що працюють на нашому ринку, про забезпечення повного асортименту ліків, необхідного для наших громадян, особливо тих, які не виробляються в Україні. І ми будемо уважно стежити за дотриманням меморандуму», - зазначив Микола Азаров.

Прем'єр-міністр також нагадав, що в Україні у минулому році заробили три лабораторії з оцінки якості та відповідності ліків. Ці лабораторії оснащені сучасним устаткуванням і дозволяють здійснити якісний аналіз складу лікарських засобів.

 

 

версія для друку