українська російська англійська
Микола Азаров: Відпуск ліків за рецептом дозволить підвищити якість лікування
20.04.2012 | 21:15
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає правильним відпуск ліків за рецептом. При цьому він підкреслив, що на першому етапі такий порядок буде введений тільки для медичних препаратів для лікування гіпертонічної хвороби, що передбачено пілотним проектом щодо встановлення референтних цін на ліки. Про це він заявив у соціальній мережі Фейсбук.

«У цілому перехід на відпуск ліків, особливо життєво важливих, за рецептами - це правильний хід. Це дозволить підвищити якість лікування, відповідальність лікаря за якість лікування і дозволить підготувати перехід нашої медицини на сучасні європейські методи. Треба зрозуміти просту істину - що самолікування не тільки шкідливо для людей, а ще й небезпечно», - підкреслив Микола Азаров.

При цьому Глава Уряду зазначив, що ліки, «які є для людей життєво необхідними», повинні бути доступними для всіх категорій громадян, тому Уряд вводить в Україну державне регулювання цін на лікарські засоби.

«Зрозуміло, ми розуміємо, що референтні ціни - це не панацея, вони не вирішать усіх проблем, пов'язаних з доступністю ліків. У міру того, як держава буде розвиватися, ця проблема буде обов'язково вирішуватися за рахунок: дотацій держави тим, хто не може собі дозволити заплатити за ліки, і страхової медицини для тих, хто може собі це дозволити, виходячи зі своїх доходів», - додав Микола Азаров.

 

версія для друку