українська російська англійська
Звернення Прем'єр-міністра з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
26.04.2012 | 09:05
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Дорогі співвітчизники!

 

Двадцять шість років минуло з дня катастрофи планетарного масштабу – вибуху на Чорнобильській АЕС.

Минулорічна аварія на японській АЕС «Фукусіма-1» виявила, що людство ще й досі не в змозі гарантувати безпечне функціонування мирного атому, проте вкотре підтвердила - мужність, вірність громадянському обов’язку і сила духу здатні зупинити будь-яку стихію, навіть стихію ядерної  реакції.

Подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, їх  мужність, патріотизм, стійкість, самозречення в ім’я майбутнього назавжди залишаться в нашій пам’яті.

Чорнобильська катастрофа стала національною трагедією, спричинила виникнення соціально-економічних проблем, розв’язати які можна лише об’єднавши зусилля влади, науки, громадських організацій ветеранів-чорнобильців та всього суспільства, залучивши міжнародну спільноту.

Незважаючи на складне економічне становище, Уряд робить усе можливе для покращення життя громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: з минулого року відновлено виконання програми забезпечення житлом зазначеної категорії громадян; цього року на 88,5 відсотка порівняно з попереднім збільшено видатки на їх комплексне медико-санітарне забезпечення і лікування, забезпечено якісним медичним обслуговуванням 115 тис. осіб, а з 1 липня – буде підвищено розмір додаткової пенсії потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи за шкоду, заподіяну здоров’ю.

Боротьба з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС триває і сьогодні. У день 26-річчя аварії розпочинаються роботи з будівництва нового безпечного конфайнменту – унікальної споруди, яка накриє залишки зруйнованого четвертого енергоблоку і перетворить існуючий саркофаг на екологічно безпечну систему.

Ми щиро вдячні всім державам - донорам Чорнобильського фонду «Укриття» за дієву підтримку. За їх допомоги у 2015 році будівництво конфайнменту буде завершено.

Сьогодні ще раз хочу висловити щиру подяку всім, хто не пошкодував свого здоров’я заради нашого майбутнього, і схилити голову перед героями, які віддали своє життя, врятувавши людство від жахливої катастрофи.

Низький уклін Вам!

 

З повагою

 

Прем’єр-міністр України                                                         Микола Азаров

 

версія для друку