українська російська англійська
Розпочато пошук шляхів подолання рідкісної дитячої хвороби
25.04.2012 | 09:27
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

МОЗ України та громадськість розпочали пошук шляхів для створення необхідних умов лікування ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА). 24 квітня 2012 року в ІА «Укрінформ» відбулося засідання круглого столу на тему: «Ювенільний ревматоїдний артрит: можливості та проблеми у доступі до лікування». Ініціатором проведення стали громадське об’єднання батьків дітей хворих на ЮРА «Радість руху» та Міністерство охорони здоров'я України.

Головною метою проведення круглого столу було обговорення оптимальних шляхів для забезпечення лікування так званих резистентних форм хвороби ЮАР, які не піддаються звичайному базовому лікуванню гормонами та стероїдами. Представник ініціативної групи зі створення ГО «Радість руху» Катерина Ясько запропонувала створити комісію, яка б визначала доцільність цього дороговартісного лікування для дітей з ЮРА.

За словами головного дитячого кардіоревматолога МОЗ України Олександра Волосовця, вплив на дитячий організм новітніх препаратів для лікування цієї недуги не вивчений в жодній країні світу на достатньому рівні, тому в Україні й досі не розгорнута широка діяльність з впровадження такого лікування. «Останні розробки вчених, так звані біологічні агенти, які застосовуються для полегшення симптомів хвороби, мають і досі невивчений вплив на організм людини. Тому в Україні з обережністю ставляться до його масового впровадження в лікуванні хворих, до того ж усі вони мають досить тяжкі побічні дії з утворенням злоякісних пухлин та ураженням внутрішніх органів», - підкреслив фахівець.

Учасник зустрічі Ярина Бойко поділилася позитивними досвідом лікування таких дітей на Львівщині. Саме там місцева влада бере на себе більшу частину витрат на лікування цієї недуги.

Натомість керівник відділення дитячої ревматології НДІ РАМН (м. Москва) Ірина Нікішина доповіла, що на стадії початку лікування в Росії - 75 % витрат бере на себе безпосередньо держава в межах обов’язкового медичного страхування. До подальшого лікування долучаються благодійні фонди та волонтери.

Наприкінці засідання з урахуванням висловлених думок заступник директора Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко підбила підсумки зустрічі. Зокрема, підкреслила необхідність створення доступного інформування батьків про симптоми захворювання для найбільш ранньої діагностики хвороби та розпочати створення реєстру хворих.

Також важливим є удосконалення стандартного лікування ЮРА, реабілітації та санаторно-курортного лікування.

На початку травня батьків з ініціативної групи зі створення ГО «Радість руху» запрошено до МОЗ для подальшого доопрацювання питань діагностики, лікування та профілактики дитячого ЮРА в Україні.

Довідково

Ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) - системне запальне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією процесу в опорно-руховому апараті, в основі якого лежить дисфункція імунної системи, виражена аутоагресія, що веде до розвитку патологічних імунних реакцій. Захворювання розпочинається у віці до 16 років.

 

версія для друку