українська російська англійська
Микола Азаров: МВФ почув аргументи України щодо умов продовження співпраці
26.04.2012 | 16:46
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Український Уряд продовжує співпрацю з Міжнародним валютним фондом, однак підвищувати тарифи на газ для населення наміру не має. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров відповідаючи на запитання журналістів щодо результатів візиту в МВФ Міністра фінансів України та Голови НБУ.

"Переговори відбувалися про виконання тієї програми, яку було підписано з Міжнародним валютним фондом, і МВФ чудово розуміє, що в умовах, коли світова економіка перебуває у нестійкій стадії, вимагати від України, щоб вона ще більше "затягнула паски" й тим самим створила в себе в країні кризові явища, не можна. Таке розуміння у МВФ є. Друге: ми неодноразово про це говорили, і наша делегація під час зустрічі у Вашингтоні ще раз на цьому наголосила, що не можна перекладати на плечі громадян ті важкі зобов’язання по завищених тарифах на газ, які не з їхньої вини були укладені", - сказав Глава Уряду.

Він наголосив, що Україна реалізує комплексну програму модернізації ЖКГ, домовиться з Росією про встановлення економічно обґрунтованої ціни на газ, збільшить видобуток власного газу - і лише тоді можна буде говорити про "нове ціноутворення". "Необхідно провести серйозну роботу з модернізації житлово-комунального господарства, зменшення енергозатрат, переглянути ціни на російський газ, збільшити видобуток власного газу, тобто реалізувати комплексну програму і на її базі розглядати питання нового ціноутворення. Таке розуміння, як мені доповіли члени нашої делегації, у МВФ є", - сказав Микола Азаров.

За його словами, в Україні стабільна фінансово-економічна ситуація, і зараз немає нагальної потреби залучати кошти МВФ.

"Ми ні в кого не збираємося нічого вимолювати і не збираємося виконувати нездійсненні умови. Ми живемо не у березні 2010 року, коли ми були у безвихідній ситуації. Ми виконуємо всі свої фінансові зобов’язання, вони закладені у нас у бюджеті. Тому, якщо Міжнародний валютний фонд погодиться з нашими підходами, то програма буде продовжуватися у тому руслі, про яке ми домовлялися. Якщо ні – то ми дивитимемося на життя оптимістично і продовжуватимемо співпрацю", - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна виконує всі зобов’язання, взяті за програмою stand-by, окрім підвищення тарифів на газ для населення. Зокрема, цього року за рахунок держбюджету МВФ буде повернуто понад 3 мільярди доларів США з 11 мільярдів, які попередній Уряд узяв 2009 року.

версія для друку