українська російська англійська
МОЗ вивчає міжнародний досвід регулювання цін на лікарські засоби
18.05.2012 | 18:49
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

За офіційної підтримки Міністерства охорони здоров’я України в Києві відбулася Міжнародна конференція «Державне регулювання цін на лікарські засоби: міжнародний досвід».

У заході взяли участь представники профільних регуляторних і контролюючих органів України і зарубіжних країн, експерти фармринку, у тому числі аналітики та юристи, а також топ-менеджери фармацевтичних компаній. Конференція викликала неабиякий резонанс у засобах масової інформації, зібравши представників провідних телеканалів та друкованих видань.

16 травня 2012 р. було оприлюднено Постанову КМУ від 25.04.12 р. «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Наступного дня усі провідні експерти галузі зібралися обговорити перспективи впровадження цього проекту в Україні та ознайомитися з досвідом у цій сфері в інших країнах. Учасники заходу зосередилися на таких ключових темах, актуальних в сучасних реаліях розвитку українського фармацевтичного ринку, як державне регулювання цін на лікарські засоби в Україні, міжнародний досвід у сфері референтного ціноутворення і реімбурсації, можливості та обмеження регуляторних методів втручання в розвиток фармацевтичного ринку з метою підвищення доступності ліків для населення.

З привітальним словом виступили заступник Міністра охорони здоров'я України Роман Богачов; голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов; генеральний директор ДП «Державний експертний центр» МОЗ України Михайло Нестерчук. Вони підкреслили значущість впровадження даного проекту для подальшого розвитку лікарського забезпечення громадян України та розробки механізмів страхової медицини. Підвищення доступності ліків для пацієнтів буде сприяти зменшенню поширення захворюваності та збільшенню середньої очікуваної тривалості життя. А це в свою чергу сприятливо відіб’ється на розвитку економічного потенціалу країни.

Значна увага під час конференції була приділена ролі лікарської аудиторії у сприянні підвищення відповідальності пацієнтів до призначеного лікарем лікування. Зокрема, підходи до забезпечення ліками медичних закладів висвітлив у своєму виступі директор департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей. Про сучасний стан проблеми лікування хворих на артеріальну гіпертензію розповів директор Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» НАМН України Володимир Коваленко.

Також було оцінено вірогідний економічний ефект впровадження обговорюваного проекту, зокрема було показано, наскільки може збільшитися фізичний обсяг споживання лікарських засобів для лікування артеріальної гіпертензії за рахунок зменшення цін на препарати для лікування цієї хвороби.

Під час конференції також відбулися виступи представників Російської Федерації, Республіки Молдова, Німеччини, Ізраїлю. У рамках дискусій учасники заходу мали нагоду не лише обмінятися досвідом у сфері цінового регулювання та впровадження страхової медицини, а й створити ефективні комунікації для подальшого удосконалення механізмів реалізації державної програми з регулювання цін на лікарські засоби.

 

версія для друку