українська російська англійська
Закон про морські порти сприятиме залученню приватних інвестицій
11.06.2012 | 12:46
Прес-служба Міністерства інфраструктури

8 червня 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав важливий та довгоочікуваний для вітчизняної портової галузі документ – Закон «Про морські порти України».

Нагадаємо, новий проект нормативно-правового акту було підготовлено фахівцями Мінінфраструктури на виконання доручення Кабінету Міністрів України.

Закон покликаний на якісно новому рівні врегулювати відносини у сфері портової діяльності та забезпечити ефективне функціонування портової галузі України в умовах сучасного ринкового середовища.

Зокрема, нормативно-правовим актом встановлюється порядок будівництва, відкриття, розширення та закриття морських портів в Україні, порядок провадження на їх території господарської діяльності, визначається правовий режим об'єктів портової інфраструктури, основи державного регулювання діяльності у портах тощо.

Так, наприклад, одним з важливих принципів організації та розвитку морських портів, закладеним у документі, є розмежування функцій забезпечення безпеки мореплавства та нагляду (контролю) за безпекою мореплавства.

Крім того, серед основних принципових нововведень документа, реалізація яких має сприяти вдосконаленню організації діяльності галузі та її перспективному розвитку – створення єдиного державного підприємства – адміністрації морських портів України, яка забезпечуватиме функціонування морських портів, утримання та використання державного майна, а також виконуватиме інші функції. Адміністрація матиме власні філії у кожному морському порту (адміністрація морського порту).

Прописано у нормативно-правовому акті й чіткі механізми залучення приватних інвестицій у розвиток портової інфраструктури та їх компенсації, а також механізми захисту прав інвесторів, які працюють у портах. Законодавче закріплення таких механізмів направлене на налагодження максимально ефективно державно-приватного партнерства та збільшення припливу інвестицій у галузь. Це, в свою чергу, має сприяти зростанню конкурентоспроможності українських портів – як результат, морські порти матимуть можливість значно покращити показники своєї роботи та залучити додаткові вантажопотоки.

 

версія для друку