українська російська англійська
У Криму на стабілізацію цін на хліб виділять 1,8 млн. грн.
20.06.2012 | 16:20
Рада міністрів АРК

На стабілізацію цін на соціально значущі сорти хліба з бюджету Криму виділять 1,8 млн. грн. Відповідну постанову прийнято на засіданні Верховної Ради АРК 20 червня.

Згідно з постановою, кошти фінансової підтримки будуть направлятися на часткову компенсацію вартості сировини оператору, який здійснює діяльність із закупівлі, зберігання та переробки продовольчого зерна у випадку, якщо біржові ціни на продовольче зерно урожаю 2012 року будуть вищим мінімальної інтервенційної ціни, але не більше 205 грн. за тонну.

У документі йдеться про те, що такі заходи дозволять створити сприятливі умови для запобігання економічно необґрунтованому зростанню цін на соціальні сорти хліба шляхом здешевлення вартості борошна при зростанні цін на продовольче зерно врожаю цього року.

Нагадаємо, Голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов заявив, що, незважаючи на аномальні погодні умови цієї зими, які негативно позначилися на зернових, це не позначиться на вартості хліба в Криму.

Так, в ході річної збиральної кампанії в автономії планується зібрати близько 1 млн. тонн ранніх зернових. При цьому для забезпечення регіону хлібом необхідно близько 300 000 тонн зерна. Крім того, в наявності є запаси зернових минулого року, що дозволить забезпечити стабільну цінову ситуацію на ринку хлібної продукції. «Тому я хочу заспокоїти всіх кримчан - хлібом Крим буде забезпечений повною мірою і підстав для підвищення цін немає», - сказав глава виконавчої влади республіки.

версія для друку