українська російська англійська
Раїса Богатирьова назвала п'ять основних пріоритетів розвитку охорони здоров'я
22.06.2012 | 10:52
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Основною метою розвитку системи охорони здоров’я в Україні на період до 2020 року є суттєве поліпшення здоров’я населення. На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова у своєму виступі на засіданні Президії Національної академії медичних наук України. Це має привести до призупинення скорочення населення країни за рахунок поступового зростання народжуваності та зниження рівня смертності, збільшення до 72 років середньої тривалості життя людини, поліпшення показників репродуктивного здоров’я – зменшення дитячої смертності на 12% та материнської – на 50% від нинішнього рівня.

Як зауважила Міністр, поставлені цілі відповідають зобов’язанням України, озвученим Президентом України на Саміті ООН у 2010 році, який у своєму виступі наголосив, що програма реформ української влади спрямована на реалізацію Цілей розвитку тисячоліття ООН. Для їхнього досягнення, за словами Раїси Богатирьової, необхідно вирішити ключові завдання розвитку системи охорони здоров’я в Україні на період до 2020 року. По-перше, це поетапне збільшення державного фінансування охорони здоров’я за цей період до 5% від ВВП. По-друге – конкретизація і встановлення державних гарантій надання громадянам безоплатної медичної допомоги. По-третє – формування системи охорони здоров’я, орієнтованої на задоволення справедливих потреб населення у медичній допомозі.

Пріоритетними напрямками розвитку системи охорони здоров’я, які випливають з поставлених завдань, Віце-прем’єр-міністр визначила:

- проведення структурної перебудови системи медичної допомоги, виходячи з потреб населення;

- модернізацію технічного і технологічного оснащення закладів охорони здоров’я;

- поліпшення кадрового забезпечення галузі та мотивації медичного персоналу;

- покращення забезпечення людей лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

- стимулювання здорового способу життя.

Збільшити обсяги державних асигнувань до 5% від ВВП, зауважила Раїса Богатирьова, планується поступово за рахунок пріоритетного виділення на охорону здоров’я фінансових ресурсів з бюджету та шляхом запровадження з 2015 року державного соціального медичного страхування або системи фінансування охорони здоров’я, побудованої на цільових податках, як додаткового фінансового джерела.

Міністр звернула увагу, що, за оцінками експертів, додаткові ресурсні вкладення по пріоритетних напрямках розвитку охорони здоров’я доцільно розподілити наступним чином: на структурну перебудову – до 25%, на модернізацію технічного та технологічного оснащення закладів охорони здоров’я – близько 35%. «Інституціональні перетворення в охороні здоров’я не повинні зводитися до перейменування існуючих закладів», – зазначила Раїса Богатирьова. На її переконання, за рахунок додаткових інвестицій всі типи закладів поетапно повинні приводитися у відповідність до санітарних вимог та оснащатися ефективним медичним та технічним обладнанням.

«Відомо, що без забезпечення галузі добре підготовленими та належним чином вмотивованими кадровими ресурсами будь які перетворення в ній приречені на провал», – сказала Міністр. Тому, за її словами, значний обсяг інвестицій – до 20% передбачається спрямувати на реалізацію саме цього пріоритету.

До 15% додаткових вкладень передбачається спрямувати на поліпшення забезпечення хворих лікарськими засобами та виробами медичного призначення і 5% – на стимулювання здорового способу життя, що є новітнім кроком в історії незалежної України, підкреслила Раїса Богатирьова.

версія для друку