українська російська англійська
Перший перинатальний центр на Луганщині відкрито в місті Первомайськ
25.06.2012 | 17:40
Луганська ОДА

23 червня 2012 року голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк під час своєї робочої поїздки в місто Первомайськ відкрив перший в Луганській області перинатальний центр II рівня.

За словами Володимира Пристюка, кошти на перинатальний центр виділялися спільно з міських бюджетів як Первомайська, так і Лисичанська. «Це чудовий приклад співпраці місцевої влади, - впевнений голова облдержадміністрації. - Такі ініціативи завжди підтримувалися і будуть підтримуватися обласною владою».

В рамках своєї робочої поїздки керівник облдержадміністрації ознайомився з роботою консультативно-поліклінічного відділення перинатального центру після реконструкції, а також зі стаціонаром першого на Луганщині перинатального центру II рівня. Крім того, він взяв участь у відкритті лабораторії імуноферментного аналізу перинатального центру.

Зазначимо, що Первомайський перинатальний центр зі стаціонаром є лікувально-профілактичним закладом II рівня акредитації, розрахований на 110 ліжок. Він забезпечує надання цілодобової акушерсько-гінекологічної, перинатальної допомоги жінкам і дітям міст Первомайськ, Попасна та Попаснянського району, частково міст Стаханова, Теплогорська, Кіровська та Лисичанська.

У 2004 році відкриті і функціонують перші в регіоні індивідуальні пологові зали та палати сімейного типу. У 2006 році дитячим фондом ООН - ЮНІСЕФ було присвоєно звання «Лікарня, доброзичлива до дитини», в 2009 році це звання було підтверджено.

З 2007 року спостерігається динаміка збільшення кількості пологів з 1010 до 1250 в минулому році. Показник перинатальної смертності становить 2,1%-3,5% о при обласному - 7,5%. Протягом багатьох років не було випадків материнської смертності.

У перинатальному центрі проведено ремонт системи опалення, водопостачання, каналізації, всі вікна замінені на пластикові. Перинатальний центр укомплектований сучасним обладнанням дихальним для новонароджених, кувезами для виходжування недоношених дітей, пульсоксиметр, лампами для фототерапії, кардіобіомонітором, переносними акушерськими допплером, УЗД-апаратом.

Відсоток дітей, які перебувають на спільному перебуванні - 98-100%, що знаходяться на грудному вигодовуванні - 97%.

У 2009 році перинатальний центр став учасником Міжнародного проекту «Здоров'я матері і дитини», що дозволило вивести на принципово новий рівень якості надання медичної допомоги жителям міста Первомайська та інших населених пунктів Луганської області. У 2011 році ВООЗ центру було присвоєно звання «Установа якісного медичного обслуговування».

У Первомайському перинатальному центрі зі стаціонаром функціонують: єдине в місті відділення трансфузіологічної допомоги; акушерське відділення з палатами неонатального догляду та спільним перебуванням матері та дитини; відділення патології вагітності; гінекологічне відділення; консультативно-поліклінічне відділення; відділення анестезіології та інтенсивної терапії для жінок; відділення анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених, другого етапу виходжування недоношених та патології новонароджених; клініко-діагностична лабораторія; лабораторія ІФА; міський банк крові; кабінети УЗД; кабінет фізіотерапії; аптека; конференц-зал з відеотекою для майбутніх батьків; зимовий сад.

«Сьогодні в державі йдуть соціальні реформи Президента України Віктора Януковича, які в цьому році максимально спрямовані на реалізацію на обласних рівнях. У свою чергу обласна влада буде охоплювати реформами всі місцеві рівні - від обласного до міських та районних. Тобто крім обласного перинатального центру, відкрити який за підтримки Києва ми плануємо вже цього року, обласна влада має намір підтримувати та районні перинатальні центри», - підкреслив Володимир Пристюк.

Крім того, він вручив місту Первомайськ сміттєзбиральну машину.

 

версія для друку