українська російська англійська
Цьогоріч завершать ремонт Волинського обласного протитуберкульозного диспансеру
04.07.2012 | 15:10
ВОЛИНСЬКА ОДА

Голова Волинсьокї облдержадміністрації Борис Клімчук сьогодні відвідав обласний протитуберкульозний диспансер.

Спілкуючись із медичним колективом, Борис Клімчук сказав,  що  темі лікування туберкульозу сьогодні як в Україні, так і на Волині зокрема приділяється значна увага з боку держави.

Нині у здравниці триває добудова ізольованого відділення на 40 ліжок, де лікуватимуть хворих з найскладнішими формами туберкульозу (хіміорезистентого).  Ремонт здійснюється за кошти обласного бюджету. На ці цілі виділено 2,5 млн. грн. Роботи завершать цьогоріч.

Крім того,  благодійний Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» реалізує проект «Зупинимо туберкульоз в Україні» і готовий спрямувати в область 3 млн. грн. на обладнання сучасної генетичної лабораторії.

Як зазначив голова Волинської ОДА, новітнє обладнання дасть можливість робити точні аналізи на визначення  різних форм туберкульозу вже за два дні.  Нинішні медичні технології дають змогу діагностувати цю хворобу аж через півтора місяця.

У свою чергу головний лікар закладу Василь Загорулько повідомив, що таке сучасне обладнання поки-що встановлюється лише у Києві та Луцьку. Отож, користуватися послугами цієї лабораторії будуть не лише волиняни, а й  люди з сусідніх областей.

 

версія для друку