українська російська англійська
Мінагрополітики: Аграрії зібрали 5 млн. тонн зерна
06.07.2012 | 13:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Станом на 6 липня сільгосппідприємства зібрали 26% площ від запланованих 10,3 млн. га ранніх зернових, або 2,67 млн. га. Наразі йде збирання пшениці, ячменю, жита, ріпаку, гороху. Валовий збір урожаю на сьогодні становить вже 4,978 млн. тонн при середній врожайності 18,7ц/га. Про це повідомив директор департаменту рослинництва Міністерства аграрної політики та продовольства  Олександр Демидов.

«Зібрано 26% площ, це 2,6 млн. га. Ми маємо на сьогодні 5 млн. тонн зерна. З них пшениці 3,3 млн. тонн, ячменю – 1,5 млн. тонн. Йде збирання жита, гороху та ріпаку. Відзначу, що Одеська область вже намолотила 1 млн. тонн ранніх зернових», - зазначив він.

Олександр Демидов також додав, що через посуху у ряді південних та східних регіонів складна ситуація із ранніми зерновими – пшеницею та ячменем. 

«Звичайно, у поточному році  ситуація складна. У південному регіоні близько 200 тис. га посівів постраждали від посухи. Це ряд районів у Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській області, - сказав він.   

Водночас, директор департаменту підкреслив, що наразі в збиральну кампанію вже включилися центральні регіони країни: Київська область, Хмельницька, Вінницька, Черкаська, де зосереджені основні обсяги посівів пшениці, і де опадів було достатньо. Тому тут середня урожайність пшениці та ячменю знаходиться на рівні середньорічних показників – понад 30 ц/га.

Він також додав, що за таких спекотних погодних умов посіви пшениці та ячменю менше уражені хворобами та шкідниками, тому близько 70 % урожаю, що на сьогодні надійшов на елеватори, є продовольчим зерном.  

Загалом, за прогнозом Міністерства, урожай ранніх зернових очікується на рівні 20-21 млн. тонн. При цьому слід нагадати, що Україна в середньому споживає продовольчого зерна близько 6 млн. тонн, а в наявності такого зерна минулорічного урожаю на елеваторах наразі 6,5 млн. тонн.

Директор департаменту землеробства також підкреслив, що за сприятливих погодних умов урожай пізніх зернових, зокрема кукурудзи, очікується в 23 млн. тонн. Загалом валовий збір прогнозується на рівні близько 45-47 млн. тонн.

Олександр Демидов також поінформував, що вже йде активна підготовка до осінньої посівної кампанії. Так, із регіонів, що найбільш постраждали від посухи, вже оформлено заявки на 10 тис. тонн насіння озимої пшениці із державного резервного насіннєвого фонду, що дасть змогу забезпечити посіви основного масиву озимої пшениці під урожай наступного 2013 року. Він нагадав, що урядовим рішенням на початку цього року було виділено 20 млн. гривень на створення цього державного резервного насіннєвого фонду.  

Крім того, рішенням Уряду було виділено 300 млн. гривень за загиблі посіви восени 2011-взимку 2012 року, проте, на жаль, не всі виробники скористалися можливістю отримати ці кошти.

 

версія для друку