українська російська англійська
Затверджено план заходів з відзначення Дня шахів в Україні
10.07.2012 | 17:56
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНої СЛУЖБи МОЛОДІ ТА СПОРТУ

10 липня 2012 року відбулось засідання Організаційного комітету з відзначення Дня шахів в Україні, на якому було затверджено план заходів.

У засіданні взяли участь Міністр освіти і науки молоді та спорту України Дмитро Табачник, Голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, заступник Голови Державної служби молоді та спорту України Вадим Сисюк, президент Федерації шахів України Віктор Капустін та члени Організаційного комітету.

День шахів в Україні відзначатимуть 20 липня. Відповідну постанову "Про проголошення Дня шахів в Україні" Верховна Рада ухвалила 1 листопада 2011 року. Це свято в державі встановлене в зв’язку з вагомими досягненнями українських шахістів на міжнародному рівні, а також для привернення уваги суспільства та органів державної влади, оскільки шахи один із найдоступніших і наймасовіший вид спорту. Окрім цього, свято шахів в Україні встановлене для забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації цього виду спорту серед молоді.

Виступаючи на засіданні,  Голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін зауважив, що відзначення Дня шахів в Україні є потужним поштовхом до розвитку і підтримки цього популярного виду спорту, який має давню історію і глибокі традиції в нашій країні.

       Равіль Сафіуллін  наголосив, що наші шахісти, особливо в останні роки, активно зміцнюють імідж України як спортивної держави.

Нагадуємо, за останні роки найвидатнішими результатами українських шахістів стали:

- у 2001 році чоловіча збірна команда України у складі Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Володимира Баклана, В’ячеслава Ейнгорна, Олега Романишина та Вадима Малахатька яка стала чемпіоном світу;

 - у 2004 році на 36-й Всесвітній шаховій Олімпіаді чоловіча збірна команда України у складі Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Андрія Волокитіна, Олександра Моісеєнка, Павла Ельянова, та Сергія Карякіна посіла перше місце;

 - у 2008 році на 38-й шаховій Олімпіаді жіноча збірна команда України у складі Катерини Лагно, Наталії Жукової, Анни Ушеніної, Інни Гапоненко-Яновської та Наталії Здебської посіла друге місце;

 - у 2010 році на 39-й шаховій Олімпіаді чоловіча збірна команда України у складі Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Олександра Моісеєнка, Павла Ульянова та Захара Єфименка посіла перше місце.

Серед особистих досягнень:

 - у 2002 році вперше за всю історію світових шахів чемпіоном світу став український шахіст Руслан Пономарьов, а віце-чемпіоном – Василь Іванчук;

 - у 2010 році Катерина Лагно виборола звання чемпіонки світу з блискавичної гри;

 - у 2012 році Наталія Жукова на чемпіонаті світу посіла друге місце з блискавичної гри.

10 найсильніших шахістів України входять до першої світової сотні.

Вісім кращих українських шахісток входять до числа перших ста у світі.

 

 

 

 

 

 

версія для друку