українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Надійність систем життєзабезпечення потрібна завжди
11.07.2012 | 16:24
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Органи місцевої влади та комунальні служби повинні зосередитися на необхідності забезпечення надійності систем життєзабезпечення у будь-яку пору року. Зокрема, на безперебійності роботи водопостачання та дотриманні встановленої якості питної води в умовах спеки, яка встановилася днями в країні. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час селекторної наради з регіонами країни присвяченій реалізації механізму здешевлення іпотеки та підготовці до зими, що відбулася у вівторок, 10 липня, у будинку Уряду.

«Ми говоримо про підготовку до зими, а надворі 35-градусна спека. Зараз надходить дуже багато нарікань від людей на водопостачання. Необхідно і зараз, і надалі уважно стежити за надійністю систем та якісними показниками. Якісна питна вода і надійне водопостачання потрібні завжди, незалежно від сезону», – наголосив Анатолій Близнюк.

За словами очільника Мінрегіону, робота систем життєзабезпечення повинна бути однаково надійною у будь-яку погоду і у будь-який сезон. Крім того, питання надійності магістральних водогонів повинне перебувати на особливому контролі профільних заступників голів облдержадміністрацій. Стан магістральних водогонів, які подають воду у великі міста чи регіони, слід розглядати окремо від стану міських мереж.

 «Учора розмовляв із заступником глави Автономної республіки Крим про водогін, який нам проблеми взимку створював. Але подібна схема водопостачання є і в Хмельницькому, в інших містах, в тому ж Житомирі. Перегляньте всі свої водогони зараз, і всі проблемні питання щодо надійності водопостачання, які є! Запропонуйте своє бачення вирішення проблеми», – підкреслив керівник Мінрегіону звертаючись до керівництва регіонів.

Як відомо, 25 – 29 лютого цього року через численні пориви на водогоні метрового діаметру Чоботарськ-Євпаторія, єдиному магістральному водогоні що забезпечує місто із населенням близько 127 тисяч людей, майже 70 % мешканців Євпаторії отримували воду зі значними перервами.

Тим часом, за повідомленнями ЗМІ спека вже стала причиною для випробування «на міцність» комунальних служб міста Ладижина, що на Вінниччині. Там, через суху та спекотну погоду у приватному секторі практично повністю пересохли колодязі. Місцеві комунальники безкоштовно доставляють воду приватним домогосподарствам у яких проживає майже половина із 7 тисяч городян, а міська влада вже звернулася до Уряду за дозволом на використання коштів з резервного фонду для буріння артезіанської свердловини та влаштування водогону.

 

 

версія для друку