українська російська англійська
Фармакопейний центр відзначив подвійний ювілей
13.07.2012 | 12:14
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

10 липня 2012 року в Харкові відбулася конференція «Стандарти якості лікарських засобів в Україні: 20 років потому». Ця подія була присвячена 20-річчю заснування ДП «Фармакопейний центр», який сьогодні очолює професор Олександр Гризодуб, та 75-річного ювілею  його засновника, першого директора підприємства, чл.-кор. НАН України Віктора Петровича Георгієвського.

На ювілейному заході були присутні представники як вітчизняних регуляторних органів, так і представники інших держав. Почесними гостями Конференції були: Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов; директор Європейської фармакопеї Каті Віель; академік-секретар секції «Хімія» НАН України, Владислав Гончарук; начальник головного управління охорони здоров’я харківської облдержадміністрації Олександр Галацан; начальник відділу фармації Головного управління охорони здоров’я харківської облдержадміністрації Валерій Шаповалов (модератор Конференції); директор Центру фармакопеї та міжнародного співробітництва ФДБУ «Науковий центр експертизи засобів медичного застосування» Мінздравсоцрозвитку Росії, Олена Саканян; голова Фармакопейного комітету Республіки Узбекистан Абдурахім Халілов.

Ювіляри отримали поздоровлення не тільки від присутніх у залі гостей, але й відео- та письмові привітання. Так, Голова Держлікслужби України зачитав поздоровлення від Віце-прем'єр-міністра України - Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

Під час цієї святкової конференції Олексій Соловйов нагородив Віктора Петровича Георгієвського та колектив Фармакопейного центру почесними грамотами Держлікслужби України. У своєму виступі О.Соловйов високо оцінив роботу підприємства, що є однією з важливіших установ у структурі самої Держлікслужби України.

Своє відеопривітання надіслав також директор Американської фармакопеї Роджер Вільямс.

В ході ювілейного заходу з доповідями виступили керівники провідних фармацевтичних підприємств та провідні фахівці фармацевтичної галузі. Було багато сказано про те, як розвивався Фармакопейний центр та система стандартизації у незалежній Україні, як створювалась Державна фармакопея України та система стандартних зразків.

Фахівці Фармакопейного центру у своїх доповідях висвітлили основні досягнення установи за цей короткий період, напрями, за якими ведеться найактивніша робота, та які будуть пріоритетними найближчим часом.

В ході заходу Віктор Петрович Георгієвський презентував монографію «Аналітична хімія в створенні, стандартизації та контролі якості лікарських засобів», видану під його редакцією, яка не має аналогів ані в нашій країні, ані в інших країнах СНД. Над створенням цього видання працював великий колектив авторів – провідних науковців України.

 

версія для друку