українська російська англійська
Україна вивчає досвід Італії у будівництві доступного житла
17.07.2012 | 18:01
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром – Міністром інфраструктури України Борисом Колесніковим вивчає досвід Італії у будівництві доступного житла. З відповідним робочим візитом Борис Колесніков перебуває сьогодні, 17 липня, в Італії.

Борис Колесников разом з Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолієм Близнюком, а також міськими головами: Львова – Андрієм Садовим, Одеси – Олексієм Костусєвим, Донецька – Олександром Лукянченком відвідали італійський завод, який розробляє технології для будівництва доступного житла. «Мета нашої поїздки - розібратися в цій технології, тому що та, яка використовується в Україні, застаріла за своєю суттю. Панельне житлове будівництво досить витратне, нетехнологічне, несе великі втрати енергії», - сказав Віце-прем'єр-міністр під час відвідин фабрики з виробництва збірного залізобетону Edimo.

Борис Колесніков оглянув квартал економного житла у м.Аквіла, що був збудований за технологіями для будівництва доступного житла у стислі терміни після землетрусу.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що Україна доки вивчає досвід інших країн у будівництві доступного житла. Визначитися відносно того, які технології будуть використовуватися при будівництві доступного житла в Україні, Уряд планує до вересня поточного року. «Я думаю, що до вересня ми дамо чітку відповідь за дорученням Президента по програмі доступного житла», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

 Нагадаємо, у рамках конференції «Україна та Італія: будуємо разом», що відбулася нещодавно у Києві, Борис Колесніков назвав програму будівництва доступного житла одним із потенційно цікавих напрямків для іноземних інвесторів.

Житло, яке будуватиметься в Україні в наступні роки, стане дійсно доступним для пересічних громадян, а зацікавити компанії у його зведенні мають пільгові умови, що запропонує український Уряд. Так, Уряд України готовий розглянути питання звільнення від податку на прибуток на 10 років всіх будівельних компаній, що будуть задіяні у будівництві доступного житла, безкоштовну передачу житла забудовникам та безкоштовного прокладання комунікацій: підводка води, каналізації, електромережі тощо. Держава також розгляне питання можливості виплат процентів по кредитам компаніям, які закупили відповідне обладнання.

Для споживачів – потенційних власників доступного житла – діятимуть свої програми лояльності: придбати доступне житло можна буде на основі фінансового лізингу на 12-15 років під 3% річних.

Нині в Україні ведеться робота, спрямована на спрощення всіх процедур на отримання дозволів на будівництво житла та зменшення строків отримання відповідного дозволу.

 

 

 

 

версія для друку