українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Держава інвестуватиме у розбудову зрошувальних мереж
19.07.2012 | 16:26
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні держава вживає заходи спрямовані на консолідацію зрошувальних систем з метою їх подальшої реконструкції та модернізації. Про це сьогодні, під час поїздки до Херсонської області, наголосив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Наразі вирішується питання передачі зрошувальних систем із комунальної у державну власність з метою модернізації, зокрема, встановлення нового обладнання, яке б відповідало новим технічним умовам. Планується, що одним із шляхів, який дасть можливість досягти цих цілей, буде концесія.

«Інвестиції в зрошення повинні бути достатньо великими. На 1 млн. га землі потрібен 1 млрд. дол. інвестицій. Ми розуміємо, що поодинокі фермери не зможуть збудувати систему зрошення самостійно. Тож на сьогодні є рішення Кабінету Міністрів України про акумулювання міжгосподарських мереж, пошук інвесторів або передачу в концесію для того, щоб можна було залучити додаткові інвестиційні кошти», - зазначив керівник Мінагрополітики.

Микола Присяжнюк додав, що через стрімку зміну клімату за останні 15 років зона вирощування цукрових буряків змістилася з півдня на північ на 100 км.

 

версія для друку